Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TBMM Başkanı Yıldırım Bakü'ye gitti

TBMM Başkanı , özel uçak "ANA" ile saat 18.23'te 'ın başkenti Bakü'ye gitti. Yıldırım'ı, Esenboğa Havalimanı'ndan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile diğer yetkililer uğurladı. Meclis İç Tüzüğünde bir değişiklik yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruyu yanıtlayan Yıldırım, "24 Haziran seçimleriyle beraber hükümet sisteminde bir değişikliğe gidildi. Bu değişikliğin iç tüzüğe uyarlanması gerekiyor" açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 28.8.2018 18:46 Güncelleme Tarihi: 28.8.2018 19:20
TBMM Başkanı Yıldırım Bakü'ye gitti

TBMM Başkanı Binali Yıldırım "ANA" uçağı ile akşam saatlerinde Bakü'ye gitti. Yıldırım'ı, Esenboğa Havalimanı'ndan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile diğer yetkililer uğurladı.

TBMM Başkanı Yıldırım ile TBMM Katip Üyesi Emine Sare Aydın Yılmaz ve İsmail Ok, Meclis İdare Amiri Kadim Durmaz, AK Parti İstanbul Milletvekili Dostluk Grubu Başkanı Şamil Ayrım, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut da Bakü'ye gitti.

"HEDEF, İÇ TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİNİN UZLAŞMAYLA YAPILMASI"

Meclis Başkanı Binali Yıldırım, Azerbaycan ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda basın açıklaması yaptı. Azerbaycan Meclis Başkanı Oktay Esadov'un daveti üzerine Azerbaycan'a ziyarette bulunacaklarını söyleyen Meclis Başkanı Binali Yıldırım, "Bu ziyaretimiz vesilesiyle ikili ve bölgesel iş birliği, meclisler arasındaki ilişkileri tekrar gözden geçirme fırsatımız olacak. İlişkiler mükemmel düzeydedir" dedi.

Binali Yıldırım Azerbaycan'a hareketi öncesinde basın toplantısı düzenledi

Binali Yıldırım, Meclis İç Tüzüğü'nün değiştirilmesine ilişkin bir soruyu şöyle yanıtladı:

"24 Haziran seçimleriyle beraber hükümet sisteminde bir değişikliğe gidildi. Bu değişikliğin iç tüzüğe uyarlanması gerekiyor. O bakımdan bu konuda grupların kendilerinin ayrı ayrı çalışmaları olacaktır mutlaka. Ve daha sonra bir koordinasyon içerisinde bu başkanlık divanını değerlendirecek ve mecliste bu değişiklik gerçekleşmiş olacaktır. İç tüzük meclisin anayasası niteliğindedir. Olabildiğince geniş katılımla uzlaşmayla yapılması hedeftir. Gayret göstereceğiz bunun için. Yasaları çıkarması için olması gereken asgari değişiklikler yeni yasama dönemiyle birlikte dikkate alınacaktır."

TBMM Başkanı Yıldırım Esenboğa Havalimanı'nda yaptığı açıklamada Meclis İç Tüzüğü değişikliğine ilişkin "Bu konuda grupların kendilerinin ayrı ayrı çalışmaları olacaktır. Daha sonra bir koordinasyon içerisinde bu Başkanlık Divanı'nda değerlendirilecek ve Mecliste bu değişiklik gerçekleşmiş olacaktır. İç Tüzük, Meclisin anayasası niteliğindedir. Dolayısıyla olabildiğince geniş katılımla, uzlaşmayla yapılması öncelikli hedeftir." dedi.

Detaylar geliyor...

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TBMM Başkanı Yıldırım Bakü'ye gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN