Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SP'li vekil 'da milletin yazdığı destana hakaret etti!

İstanbul Milletvekili ’ın destanını hedef alan sözlerine şehit yakınlarından ve gazilerden büyük tepki geldi. 15 Temmuz ihanetinin ardından üniversitedeki görevinden ihraç edilen Cihangir İslam, ve ile birçok eyleme katıldıktan sonra Saadet Partisi’nden milletvekili adayı olmuştu.

Giriş Tarihi: 1.11.2018 14:49 Güncelleme Tarihi: 1.11.2018 17:15
SP'li vekil Cihangir İslam 15 Temmuz'da milletin yazdığı destana hakaret etti!

FETÖ'CÜ HAİNLERLE 15 TEMMUZ KAHRAMANLARINI AYNI KEFEYE KOYDU

Meclis kürsüsünden sarfettiği "15 Temmuz'da iki batıl çatıştı" şeklinde başlayan sözleri ile FETÖ'cü hainlerle 15 Temmuz şehit ve gazilerini aynı kefeye koyan Cihangir İslam'a bütün Türkiye'den tepki yağıyor.

SP'li vekil Cihangir İslam 15 Temmuz'da milletin yazdığı destana hakaret etti!

SÖZDE ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE DE EN ÖNDEYDİ

CHP'li Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'cüler ve işbirlikçileri için düzenlediği sözde "Adalet" yürüyüşünde en önde yer alan Cihangir İslam, HDP'nin hendek siyasetine de destek veren isimlerden biriydi.

SAADET TABANI DA TEPKİLİ

Sık sık FETÖ'ye destek veren çıkışları nedeniyle Genel Başkanlık koltuğunu bırakmak zorunda kalan Mustafa Kamalak'ın ardından Cihangir İslam'ın 15 Temmuz şehit ve gazilerini hedef alan çirkin saldırısı Saadet Partisi tabanında da büyük tepki topladı.

SABAH GAZETESİ YAZARI MAHMUT ÖVÜR: "BU SİYASETEN AÇIKLANACAK BİR DURUM DEĞİL"

A Haber canlı yayınına telefonla bağlanan Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür: "Cihangir İslam'ın ya da Saadet Partisi'nin nasıl bir savrulma yaşadığını seçim döneminde gördük kendi tarihlerine inanılmaz farklı noktada duran bir siyaset aklıyla karşımıza çıktılar. Şimdi de onun yansımasını görüyoruz. Bu siyaseten açıklanacak bir durum değil" ifadelerini kullandı.

Mahmut Övür: "Bu siyaseten açıklanacak bir durum değil!"

15 TEMMUZ ŞEHİTLER DERNEĞİ BAŞKANI TARIK ŞEBİK: "KENDİ KURGU DÜNYALARINDA MESELEYE NASIL BAKIYORLARSA SÖYLEMLERİ DE BÖYLE OLUYOR!"

Konuyla ilgili A Haber canlı yayınına telefonla bağlanarak konuşan 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik: "Kişiler siyaseti kişisel ikbal uğruna yaptıkları için bu meseleyi de sözde adalet yürüyüşü yapanlarla, tiyatro diyenlerle el ele kol kola yürüdükleri için aslında söylediği sözlerde de kendi kurgu dünyalarında meseleye nasıl bakıyorlarsa söylemleri de böyle oluyor. Şehit ailelerinin hüznüne hüzün, özlemlerine özlem katıyor bu söylemler. Dolayısıyla kendilerini kınıyoruz, en azından şehit ailelerinden özür dilemesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Tarık Şebik: "Kendi kurgu dünyalarında meseleye nasıl bakıyorlarsa söylemleri de böyle oluyor"

RECEP ÖZEL: "TBMM'NİN ONURUNA YAKIŞMADI!"

A Haber canlı yayınına konuşan AK Parti Milletvekili Recep Özel: "Cihangir İslam'ın üslubu TBMM'nin onuruna hiç yakışmadı. Bu çatı altında hiçbir milletvekilinin ağzından çıkmaması gereken cümleleri sarfetti" ifadelerini kullandı.

Recep Özel: "TBMM'nin onuruna yakışmadı!"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SP'li vekil Cihangir İslam 15 Temmuz'da milletin yazdığı destana hakaret etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN