Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Erdoğan'dan ziyareti öncesi kritik açıklamalar

Macron'un daveti ile Birinci Dünya savaşı'nın 100. yıldönümü etkinlikleri için 'e giden Cumhurbaşkanı , havalimanında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 'deki patlamaya ilişkin, "Hakkari'de bir mühimmat depomuzdaki patlama nedeniyle 7 şehidimiz, 25 yaralımız var" dedi.

Giriş Tarihi: 10.11.2018 14:02 Güncelleme Tarihi: 11.11.2018 12:58
Başkan Erdoğan'dan Fransa ziyareti öncesi kritik açıklamalar

Fransa ziyareti öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hakkari'de bir mühimmat depomuzun patlaması sonucu 7 şehidimiz var, bunun dışında 25 yaralımız var" dedi.

SUUDİ GAZETECİ CEMAL KAŞIKÇI AÇIKLAMASI

Fransa ziyaretine ilişkin açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin sorusu üzerine, "18 Suudi'nin cesedin nerede olduğunu biliyorlar. Dışişleri Bakanları yerel işbirlikçilere teslim ettik dedi. Kendilerine bu yerel işbirlikçi kim dedim. Bu katiller de bu kişinin kim olduğunu biliyor" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fransa ziyareti öncesi kritik açıklamalar

Başkan Erdoğan, açıklamalarına şöyle devam etti:

"SUUDİ ARABİSTAN'IN BU ŞAİBEDEN KURTULMASI LAZIM"

0 15 kişi faili ve cesedin nerede olduğunu biliyor. Yerli işbirlikçi kimse bunların bunu açıklaması lazım. Benim Suudi Arabistan'a giden özel temsilcim onlara bunları açıkça anlattı. Artık Suudi Arabistan bu şaibeden kurtulması lazım.

TRUMP İLE GÖRÜŞME

(ABD Başkanı Trump) Paris'e gidince arkadaşlarımız karşılıklı görüşecekler, bir fırsat tesis etmeye çalışacağız ve bu fırsat çerçevesinde ikili bir görüşmeyi yapacağız.

HAKKARİ'DEKİ PATLAMA

Savunma Bakanı orada, bu işi çok ciddi takip ediyoruz. Savunma Bakanım, mühimmatın miadının dolması gibi bir şey olmadığını bildirdi. Burada sadece topla alakalı şu anda teknik ekip orada, onların bir çalışması var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hakkari'deki patlamaya ilişkin açıklama

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN FRANSA'YA GİTTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TC-TRK" ile saat 14.40'ta Fransa'nın başkenti Paris'e hareket etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'ndan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara Valisi Vasip Şahin ve diğer ilgililer tarafından uğurlandı.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Paris'e gitti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Erdoğan'dan Fransa ziyareti öncesi kritik açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN