Türkiye'nin en iyi haber sitesi

konferansından çekildi

Konferansı kapsamında 'nın Palermo kentinde bulunan Başkan Yardımcısı Fuat : "İtalya'dan derin bir hayal kırıklığı ile terk ediyoruz"

Giriş Tarihi: 13.11.2018 15:25 Güncelleme Tarihi: 13.11.2018 19:12 ABONE OL
Türkiye Libya konferansından çekildi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Türkiye'nin İtalya'da düzenlenen Libya Konferansı'ndan, "Türkiye'nin sürecin dışında tutulmak istenmesi" nedeniyle, çekildiğini duyurdu.

Oktay'ın yazılı açıklaması şöyle:

"Uluslararası toplum maalesef bu sabah tek vücut olamamıştır. Son dakikadaki emri vakisiyle bazıları İtalyan evsahipliğini suiistimal ederek sürece tek taraflı müdahalede bulunmuştur. Kimi ülkelerin süreci kendi çıkarları doğrultusunda sakatlamaya çalışmaları devam ettiği müddetçe Libya'da istikrar sağlanamaz. Libya'nın daha fazla değil daha az dış müdahaleye ihtiyacı vardır.

"KATKI YAPMALARI MÜMKÜN DEĞİL"

"Diğerlerinin aksine biz, Libyalı ve bölgesel tüm aktörlerle geniş diyaloğa açığız. Libya'daki mevcut zorlu durumda sorumluluğu bulunanların ülkenin düzelmesine herhangi bir olumlu katkı yapmaları mümkün değildir. Türkiye'nin yer almadığı bu tür toplantıların, sürece katkı sağlaması mümkün değildir.

HAYAL KIRIKLIĞIYLA TERK EDİYORUZ

Bu sabah bazı taraflar arasında düzenlenen gayrıresmi toplantı ve bunların Akdeniz bölgesindeki başlıca aktörler olarak sunulması bizim şiddetle karşı çıktığımız çok yanıltıcı ve zarar verici bir yaklaşımdır. Türkiye bu toplantıyı büyük hayal kırıklığıyla terk etmektedir."

Türkiye Libya konferansından çekildi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye Libya konferansından çekildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN