Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den seçim kampanyası mesajı: Artık bayrak ve afişler...

Başkan , İl Başkanları toplantısından yerel seçimlerde yürütülecek seçim kampanyasına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Kampanyada görüntü ve gürültü kirliliğine izin verilmeyeceğini ifade eden Erdoğan, "Çok eskilerden beri yerleşmiş seçim kampanyası anlayışı vardır. Şehirlerimizin caddeleri, sokakları her yeri parti bayraklarıyla, afişlerle donatılır. Biz bununla ilgili bir düzenleme yaptık. Kimse buna riayet etmiyor. Partilerin ve adayların görünürlüğünü sağlamaya yönelik bu kampanya tarzı güç gösterisi olarak devam ettik. Günümüzde artık buna ihtiyaç yok. Bunu artık çok ilkel buluyoruz. Eski tarz kampanya yöntemleri şehirlerimiz kirleten, tepkiye yol açan bir hale geldi. Gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan kampanya yöntemini tamamen terk ediyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 6.12.2018 12:09 Güncelleme Tarihi: 6.12.2018 12:25
AK Parti'den seçim kampanyası mesajı: Artık bayrak ve afişler...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları toplantısında önemli mesajlar verdi. 31 Mart 2019'da gerçekleşecek yerel seçimlerde seçim kampanyasında büyük bir değişiklik yapacaklarının mesajını veren Erdoğan, görüntü ve gürültü kirliliğine izin vermeyeceklerini söyledi.

İşte Erdoğan'ın o açıklamaları:

SEÇİM KAMPANYAMIZDA GÜRÜLTÜ VE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİNE İZİN VERMEYECEĞİZ

Çok eskilerden beri yerleşmiş seçim kampanyası anlayışı vardır. Şehirlerimizin caddeleri, sokakları her yeri parti bayraklarıyla, afişlerle donatılır. Biz bununla ilgili bir düzenleme yaptık. Kimse buna riayet etmiyor. Partilerin ve adayların görünürlüğünü sağlamaya yönelik bu kampanya tarzı güç gösterisi olarak devam ettik. Günümüzde artık buna ihtiyaç yok. Bunu artık çok ilkel buluyoruz. Eski tarz kampanya yöntemleri şehirlerimiz kirleten, tepkiye yol açan bir hale geldi. Gürültü ve görüntü kirliliği oluşturan kampanya yöntemini tamamen terk ediyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Seçim kampanyamızda gürültü ve görüntü kirliliğine izin vermeyeceğiz

ÇEVREYE VE İNSANA SAYGILI SEÇİM KAMPANYASI YÜRÜTECEĞİZ

Çevreye ve insana saygılı seçim kampanyası yürütme kararı aldık. Parti teşkilatı ve seçim koordinasyon merkezilerinin olduğu yere bayraklar asılabilir, bunun dışına görüntü kirliliğine müsaade edilmeyecek, belirtilen saatler dışında otobüs dolaştırılmayacak. Partilere ve adaylara çok ciddi, maddi ve manevi maliyet getiren, şehirlerimizi kağıda boğan israf kaleminden de kurtulmuş olacağız. Tasarrufu sadece devlette aramayalım, bu da tasarruf. Çevreci bir parti olarak bu hassasiyeti gösterme kararı aldık. K Parti her alanda olduğu gibi siyasetin dijital boyutunda da öncü bir partidir. Bunu da ispatlayacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den seçim kampanyası mesajı: Artık bayrak ve afişler...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN