Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muğla’da bir garip ankesör kararı

Muğla 2. , ankesörlü telefonlar üzerinden İmamları ile görüştü iddiasıyla gözaltına alınan ve hakkında dava açılan Astsubay hakkında şaşırtıcı bir şekilde beraat kararı verdi.

Giriş Tarihi: 8.12.2018 19:25 Güncelleme Tarihi: 9.12.2018 08:07
Muğla’da bir garip ankesör kararı

Melih K. Astsubay olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nde çalışıyordu. Türk Silahlı kuvvetlerindeki kripto FETÖ'cülerin tespit edilmesi amacıyla ankesörlü telefonlar üzerinden FETÖ imamları ile görüşen askerlerin tespitine yönelik soruşturmada gözaltına alındı. İddiaya göre bazı askerlerle birlikte FETÖ imamları ile ardışık şekilde görüşme yapmıştı.

Muğla Cumhuriyet Bwşsavcılığı şüpheli adtsubay hakkında geçtiğimiz aylarda örgüt üyeliği suçlamasıyla iddianame düzenledi ve iddianame Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

Mahkeme sanık astsubay hakkındaki yargılamasını tamamladı. Karar duruşmasında savcı sanığın Ankesörden başka bir askerle birlikte arandığının sabit olmadına rağmen örgüt üyesi olduğuna yönelik inandırıcı delil olmadığı iddiadıyla beraati yönünde müteala verdi.

Mahkeme heyeti de Muğlaspor Büfesi'nde bulunan ankesörlü telefonlar üzerinden başka askerlerle ardışık şekilde arandığı iddia edilen Melik K.'nın beraatine hükmetti.

Beraat kararına gerekçe olarak mahkumiyete gerek duyulacak kadar yeterli delil bulunmadığı gösterildi.

Bilindiği gibi ankesörlü telefonlar üzerinden FETÖ İmamlarıyla irtibat kurdukları gerekçesiyle gözaltına alınan bir çok asker itirafçı olmuştu. Askerler, ankesörlü telefonlar üzerinden FETÖ imamları ile irtibat kurduklarını, bağlı oldukları hücreye bağlı imamlarının kendilerini ankesörlü telefondan arayıp görüşmeye çağırdığını itiraf etmişlerdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muğla’da bir garip ankesör kararı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN