Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Erdoğan 'de konuştu: Müjde üstüne müjde verdi

'de bugün coşkulu kalabalıklar Cumhur İttifakı mitinginde buluştu. Başkan İzmir'de Cumhur ittifakı ortak mitingi kapsamında haka hitap etti. İşte Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar;

Giriş Tarihi: 17.3.2019 15:03 Güncelleme Tarihi: 17.3.2019 16:11
Başkan Erdoğan İzmir'de konuştu: Müjde üstüne müjde verdi

Cumhur İttifakı'nın ilk ortak mitingi olan İzmir'de tarihi bir kalabalık vardı. Sadece Türk bayraklarının olduğu alanda Başkan Erdoğan halka hitap etti. İşte Gündoğdu Meydanında Başkan Erdoğan'ın konuşması ve öne çıkanlar;

"TÜRKİYE'NİN HEM SİYASİ HEM İKTİSADİ BAĞIMSIZLIĞININ SEMBOLÜ İZMİR..."

"İstiklalimizin, milletimizin gür sesi İzmir... Kalesi, Konağı, Kordon'u Körfeziyle ne güzelsin İzmir... Selanik'in, Girit'in, Üsküp'ün, Kosova'nın, Varna'nın, Nice Balkan şehrinin acısını dindiren İzmir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ordularının 9 Eylül'de yeniden özgürlüğüne kavuşturduğu, gavuru denize, garibi bağrına basan İzmir... Batının doğuyla ilk selamlaştığı yer olan İzmir, Medeniyetlerin, kültür kuşaklarının beşiği olan İzmir... Türkiye'nin sadece siyasi değil iktisadi bağımsızlığının da sembolü olan İzmir. Sizi yürekten selamlıyorum.

"İLK ORTAK MİTİNGİMİZ İZMİR'DE ÇÜNKÜ..."

Dikkat edin bizimki bir Cumhur ittifakıdır. Sayın Bahçeli ile ilk ortak mitingimizi buraya çok önem verdiğimiz için İzmir'de yapıyoruz. Biz bu ittifakı 411 el kaosa kalktı diyenler gibi değil, darbecilerle mücadele ederken sokaklarda kurduk. İnşaAllah bizim bu birlikteliğimiz pazara kadar değil mezara kadar sürer. Bu vesileyle duruşları için sayın Bahçeli'ye ve Milliyetçi Hareket Partisi'ne çok teşekkür ediyorum.

İZMİR'E BU MU LAYIK YA?

Birileri çıkmış terör örgütünün desteği ile bu şehirde kendisine yol açmaya çalışıyor. İşte gösterdikleri aday da böyle bir aday. Onlardan buraya hiçbir fayda gelmez. Şu körfezin kokusu işte... Senelerdir çözdüler mi? İzmir'e bu mu layık ya? Soruyorum size. Bakın biz gelmeden önce Haliç de böyleydi. Şimdi balık da yaşıyor, yüzüyor da insanlar.

Başkan Erdoğan: "Adaylık icazetini İzmir'den değil Kandil'den almıştır!"

Yıllardır Atatürk'ü istismar ettiler. Bunların Atatürk'ün vasiyetine tırnak ucu kadar bir katlıları olduğunu gördünüz mü duydunuz mu?

DEFOL GİT IRAK'TAKİ KÜRDİSTAN'DA YAŞA

Şimbi bu adam (Sezai Temelli) Kürt bile değil. Kürdistan diyor. Şimdi ben söylüyorum. Kürdistan diye bir yer benim ülkemde var mı? Güneydoğu var, Orta Anadolu var. Ege var Marmara var. Ama Kürdistan yok. Ey Sezai sen Kürdistan istiyorsan Irak'ın kuzeyinde var oraya defol orada yaşa. Şimdi ben Kürt kardeşlerimize söylüyorum bunlar ülkemizi bölmeye çalışıyorlar.

Başkan Erdoğan, Sezai Temelli'ye: Defol git Irak'taki Kürdistan'da yaşa!

31 MART EN GÜZEL CEVAP OLACAK

Bunlara en güzel cevap nedir? İzmir'de kaybettirmektir. 31 Mart'ta en güzel cevabı vermeye var mıyız? İmamoğlu da bilecek ki diyor, Ankara'da Mansur bilecek ki Kürtlerin oyunu almadan seçim alamazlar diyor. Laflara bak ya. Bu sayın Bahçeli'nin de söylediği gibi bir beka mücadelesinin adıdır. Biz bu mücadeleyi kazanacağız inşaAllah.

LİSTELERİNDE BÖLÜCÜ TERÖR KONTENJANINDAN ÇOK ADAY VAR

CHP'de Çiğli'de Bayraklı'da birçok yerde bölücü terör kontenjanından adaylar var. Bu seçimde kendi adıyla değil CHP adıyla yarışıyorlar. Aynı şekilde adı İYİ, kendi karışık partinin büyükşehir ve ilçelerin birkaçı dışında adayı var mı? Yok. Çünkü onlar da kendileri için değil CHP ve bölücü örgütün güdümündeki parti için çalışıyorlar.

BU MASKELİ BALOYA NE GEREK VAR? BİZ MERTÇE İFADE EDİYORUZ

Bu maskeli baloya ne gerek var? Biz açıkça mertçe milletimize nasıl bir birliktelik içinde olduğumuzu söyledik. Milletimizden gizlediğimiz hiçbir şey yok. Kimin kimi desteklediği belli olmayan bir ittifaktan millete hayır gelir mi?

TOPUNUZ GELİN!

Ne diyor? 1 temmuza kadar terör yasasını kaldırmazsanız savaş kapınızda diyor. Ya sizin her tarafınız savaş olsa ne yazar? Topunuz gelin topunuz! Sırtını YPG'ye dayamış. Biz de sırtımızı İzmir'li kardeşlerimize ve Allah'a dayadık. Sırtımızı milletimize dayadık. Neymiş keleşleri bize döndüreceklermiş. Her yanın keleş olsa ne olur senin?

İZMİR'E MÜJDELER

Karabağlar'a özellikle sesleniyorum. Bu çarpık yapılaşmadan bıkmadınız mı? Artık bunu beraber değiştiririz. Bu bizim işimiz. İzmir Atatürk stadının yerine İzmir Atatürk Olimpiyat stadını inşa edeceğiz. Altyapı olmadığı için sokaklar göle dönüyor. Çöp sorunu var hala İzmir'in bunları çözeceğiz. Bayraklı'da şehir hastanemiz olacak. Kısa sürede onları bitireceğiz.

Artık İzmir'de çekilmez hal alan trafik sorununu da çözüyoruz. İZBAN'ı genişleteceğiz. Birçok hattın da tamamlanması ile bu sorunu çözeceğiz. Adnan Menderes Havalimanını baştan aşağı yeniledik. Şuan genişletme çalışmaları bitmek üzere. yolcu trafiği 2,3 milyon iken geçtiğimiz yıl 13.4 milyonu geçti. Nereden nereye bakınız.

EN BÜYÜK MÜJDEM: İSTANBUL-İZMİR ARASI

En büyük müjdem bu İstanbul İzmir arasını 8 saatten 3,5 saate indiren otoyol projemizi bu yıl bitiriyoruz. Nasıl? Güzel değil mi? Marifet iltifata tabi ise bunlara gereken dersi sandıkta vermemiz gerekmez mi?

31 MART CHP'Lİ KARDEŞLERİMİ BAY KEMAL'DEN KURTARMA SEÇİMİDİR

31 Mart CHP'ye gönül veren kardeşlerimizi de bu bay Kemal'den kurtarma seçimidir. Verin burada Cumhur ittifakına oyları kurtulun bundan. İşte gördünüz SSK'nın halini. Bundan gerçekten bir şey olmaz. İnanın 5 koyun verin. Kaybeder gelir.

"KILIÇDAROĞLU YENİ ZELANDA'DAKİ ALÇAK SALDIRIDAN İSLAMI VE MÜSLÜMANLARI SORUMLU TUTTU!"

İşte Yeni Zelanda'daki örnek... Bir tek Kılıçdaroğlu ve Yeni Zelanda'daki bir siyasetçi bu saldırının sorumluluğunu İslam'a ve Müslümanlara yüklemeye kalkıyor. Şimdi size onu da ispatlayayım mı? Buyrun videoyu izleyelim... (Kılıçdaroğlu'nun "İslam dünyasından kaynaklanan terör" ifadelerini kullandığı video izletildi)

"SEN NE MENEM BİR ADAMSIN YA HU?"

Şunun söylediğine bakın. "İslam dünyasından kaynaklanan terör" diyor. Ya sen ne menem bir adamsın ya hu? Yüzde 99'u müslüman olan bir ülkede anamuhelefet lideri olarak bu ifadeyi nasıl kullanırsın? Şimdi ben İzmir'e soruyorum. Bu adama haddini bildirmeyecek misiniz? Öbürü Hristiyan senatör. Sen de aynı onun ağzıyla konuşuyorsun. Ben inanıyorum ki 31 Mart'ta Kandil'dekilere de, Bay Kemal'e de en güzel cevabı vereceksiniz.

"İZMİR'E BÖYLE BİR KORKAK YAKIŞMAZ"

15 temmuzda gördük. Darbe olursa tankın önüne ilk ben çıkarım diyordu. Darbeciler geldi tankların arasından sıvışıp kahve yudumluyordu saklandığı yerde. İzmir'e böyle bir korkak ve onun adamı yakışmaz.

"NE GÜZEL! ALSANIZA O KARARI"

Avrupa Parlamentosu Türkiye ile müzakereleri durduralım diyor. Tamam ne kadar güzel. Hadi alın bu kararı. Biz de bunu bekliyoruz. Ama alamazlar. Bu konuda tüm sözler ve gözler 31 Mart'ta. Orada saklı.

AHaber CANLI YAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Erdoğan İzmir'de konuştu: Müjde üstüne müjde verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN