Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan, İslam coğrafyasında umut ve cesareti yeşertiyor

katili Tarrant’ın terör manifestosunda Başkan Erdoğan’ı açıkça hedef göstermesine tepkili Müslümanlar: ERDOĞAN’IN LİDERLİĞİYLE GURUR DUYUYORUZ. DUALARIMIZ ONUNLA

Giriş Tarihi: 17.3.2019
Erdoğan, İslam coğrafyasında umut ve cesareti yeşertiyor
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın uzun süredir dikkat çektiği "İslam ve Türkiye karşıtlığı" en vahşi haliyle Yeni Zelanda'da hortladı. Terörist Brenton Tarrant'ın 49 Müslümanı şehit etmesi, Türkiye'nin İslamofobi konusundaki uyarılarının ne kadar haklı olduğunu ortaya koydu. SABAH, Tarrant'ın katliam öncesi sosyal medyada yayımladığı terör manifestosunda "Hıristiyan Batı kültürü için en büyük tehlike" diyerek Türkiye ve Başkan Erdoğan'ı hedef göstermesinin nedenini Müslümanlar'a sordu. Erdoğan'ın İslam coğrafyasını ilgilendiren meseleleri Birleşmiş Milletler kürsüsünde ve katıldığı uluslararası her organizasyonda açıkça ifade etmesi İslam karşıtlarını rahatsız ediyor. Erdoğan'ın konuşmaları Kenya'dan Fas'a, Bosna'dan Filistin'e, ABD'den Almanya'ya kadar dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar tarafından canlı olarak izleniyor. İşte SABAH'a konuşan Müslümanlar'ın değerlendirmeleri;
Feisal İbrahim / Kenya: Kenya İmam ve Alimler Birliği üyesi olan İbrahim'e göre Erdoğan attığı her adımla ve yaptığı her konuşmayla başta kendileri gibi Kenya'da azınlıkta olan Müslümanlar olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara umut ve cesareti aşılıyor.
Tantan Taufiq Lubis / Endonezya: Endonezya Ulusal Gençlik Konseyi Başkanı Lubis "Erdoğan, ümmetin sorunlarını açık ve gür bir sesle dile getiriyor. Müslümanların nasıl korunacağını çekinmeden anlatıyor. Bu durum İslamofobinin hoşuna gitmiyor ve Erdoğan'ı hedefe koyuyorlar" diyor.

OSMANLI PANİĞİ VAR
Swaleh Mwenge / Somali: Tasarımcılık yapan Swaleh Mwenge, "Batı ülkelerinde hala bir Osmanlı paniği var. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye'nin her alandaki başarısı, Türkiye'nin Müslümanlara yaptığı yardımlar ve politik duruşu dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlara birlik olma umudu veriyor" diyor.
Jufitri bin Joha / Malezya: Ülkesinde başarılı bir genç siyasetçi olan ve aynı Malezya Gençlik Konseyi Başkanı Joha, "Sayın Erdoğan'ı listeye koymalarının arkasında hiç şüphesiz kendisinin modern İslam'ın yükselen bir sembolü olması var. Beyaz teröristler, Erdoğan'ı gerçek bir tehdit olarak görüyor" diyor.
Merkhan Abilov / Kazakistan: Siyasetçi Abilov, "Erdoğan'ın yaptıklarının farkındayız. Müslümanların lideri olmasıyla gurur duyuyoruz. Türkiye doğru yerde duruyor. Müslümanların duası Erdoğan'la ve Allah onu koruyor" diyor.

FİLİSTİN'İN UMUDU
Wafa Aludaini / Filistin: Gazze'de gazeteci Aludaini, "Erdoğan Filistin'i işgalden kurtaracak. Irkçılar imajını bozmak istiyor" diyor.

CHARLIE HEBDO İÇİN YÜRÜYENLER MÜSLÜMANLAR İÇİN DE YÜRÜYECEK Mİ?
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter paylaşımında "Charlie Hebdo için yürüyenler, Yeni Zelanda'da katledilen Müslümanlar için de yürüyecek mi? Acısı gerçekten ortak olanlar birlikte yas tutabilirler" mesajını paylaştı. 2015'te bir Danimarka dergisinin Hz.Muhammed karikatürlerini sayfalarına taşıyan Fransız Charlie Hedbo dergisine yapılan saldırıda 12 kişi öldürülmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan, İslam coğrafyasında umut ve cesareti yeşertiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN