Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye Başkan Adayı kimdir?

Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. 31 Mart seçimlerine kısa bir zaman kala vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Başkan , AK Parti'nin Başkan Adaylığı için ismini açıkladı. Tahir Büyükakın, 2007 yılı sonunda ’nde Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başlamıştı. İşte, Tahir Büyükakın’ın hayatına ilişkin bazı önemli bilgiler...

Giriş Tarihi: 29.3.2019 13:36
AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın kimdir?

AK Parti'nin Kocaeli'deki adayı Tahir Büyükakın oldu. Daha önce Bilecik Valiliği de yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın kimdir? Tahir Büyükakın nereli, kaç yaşında?

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ'NDEN MEZUN OLDU

Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde 1969'da dünyaya gelen Tahir Büyükakın, Derince Turgut Reis İlkokulu, İzmit İmam Hatip Lisesi ve İzmit Endüstri Meslek Lisesi'ndeki eğitiminin ardından, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü´nden 1992 yılında mezun oldu.

"MAKRO İKTİSAT" BİLİM ALANINDA ÇALIŞMALAR YAPTI

Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü´nde 1993'te araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlayan Tahir Büyükakın, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sırasıyla 1995 ve 2001 yıllarında İstanbul Üniversitesi'nde tamamladı. Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Politikası Anabilim Dalı Yrd. Doç. kadrosuna 2002'de atanan Büyükakın, 2007 yılında bölüm başkan yardımcılığı görevine getirildi. "Makro iktisat" bilim alanındaki çalışmalarıyla 2013 yılında doçent unvanını alan Tahir Büyükakın'ın ekonomik krizler ve istikrar politikaları alanında da çalışmaları bulunuyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE SU KANAL İDARESİNİN STRATEJİK PLANINI HAZIRLADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne 2005-2007 yılları arasında danışmanlık yapan Tahir Büyükakın, Büyükşehir Belediyesi ve Su Kanal İdaresinin Stratejik Planını hazırladı. Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde 2007'den 2014'e kadar genel sekreter yardımcısı olarak çalıştı. Daha sonra aynı belediyede genel sekreter olan Tahir Büyükakın, 21 Haziran 2017'de Bilecik Valisi olarak atandı.

Tahir Büyükakın 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayı.

EVLİ VE 3 ÇOCUK BABASI

İyi derecede İngilizce bilen AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın evli ve 3 çocuk babasıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Kocaeli Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın kimdir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN