Türkiye'nin en iyi haber sitesi

seçim sonuçları 2019 sabah.com.tr'de olacak! 31 Mart ve oy oranları...

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi kapsamında seçim sonuçları hem şehir halkı hem de başka illerde yaşayan Gümüşhaneliler tarafından çok yakından takip ediliyor. Pazar sabahı milyonlarca vatandaş sandığa giderek vatani görevini yerine getirdi ve 31 Mart 2019 Gümüşhane seçim sonuçları için beklemeye koyuldu. Peki, Gümüşhane Belediye Başkanı kim olacak? ’nun (YSK) yasakları kaldırmasının hemen ardından il il, ilçe ilçe seçim sonucu, Gümüşhane seçim sonuçları ve oy oranları sabah.com.tr'de olacak.

Giriş Tarihi: 31.3.2019 15:07 Son Güncelleme: 31.3.2019 19:45 ABONE OL
Gümüşhane seçim sonuçları 2019 sabah.com.tr'de olacak! 31 Mart Gümüşhane seçim sonucu ve oy oranları...

Türkiye, Pazar sabahı sandıklara giderek 31 Mart yerel seçimleri için oylarını kullanacak. Gümüşhane'de yaşayan yurttaşlar da, bu doğrultuda tercihlerini yapacak. Gümüşhane seçim sonuçları için en doğru adres her zaman olduğu gibi yine sabah.com.tr olacak. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) yasakları kaldırıması ile beraber Gümüşhane seçim sonucu oy oranları ile beraber belli olmaya başlayacak. Peki, Gümüşhane Belediye Başkanı kim olacak?

31 MART 2019 GÜMÜŞHANE YEREL SEÇİM SONUÇLARI - TIKLAYINIZ

Gümüşhane Belediye Başkanlığı için AK Parti adayı Ercan Çimen, MHP adayı Sabri Varan, CHP adayı Bedri Ağaç, İP adayı Mustafa Canlı ve Saadet Partisi adayı Şerif Erdal yarışacak.

AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen kimdir?

AK Parti Gümüşhane adayı Ercan Çimen, 1966 yılında doğdu ve 2014 Mahalli İdareler seçiminde yüzde 57,5 gibi yüksek bir oy oranı ile Gümüşhane Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

31 Mart 2019 Pazar günü kullanılacak oylar konusunda vatandaşlarların kafalarında soru işaretleri mevcut. Büyükşehir olan illerde kullanılacak oylar; büyükşehir belediye başkanı, belediye başkanı, belediye meclis üyeliği ve muhtarlık ihtiyar heyeti.

Büyükşehir olmayan illerde ise vatandaşlar; il genel meclis üyeliği, belediye başkanı, belediye meclisi üyeliği, muhtarlık ve ihtiyar heyeti için oy verecek.

Köylerde oy kullananlar ise, il genel meclis üyeliği ve muhtarlık ve ihtiyar meclisi için oy kullanacak.

Seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz detayları sabah.com.tr'den öğrenebileceksiniz. TIKLAYINIZ

ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüşhane seçim sonuçları 2019 sabah.com.tr'de olacak! 31 Mart Gümüşhane seçim sonucu ve oy oranları...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA