Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları 2019 burada olacak! 31 Mart Hakkari seçim sonucu ve oy oranları...

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi kapsamında seçim sonuçları hem şehir halkı hem de başka illerde yaşayan Hakkarililer tarafından çok yakından takip ediliyor. Pazar sabahı milyonlarca vatandaş sandığa giderek vatani görevini yerine getirdi ve 31 Mart 2019 sonuçları için beklemeye koyuldu. Peki, Hakkari Belediye Başkanı kim olacak? Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim yasağını kaldırmasının hemen ardından il il, ilçe ilçe seçim sonucu, ve oy oranları sabah.com.tr'de olacak.

Giriş Tarihi: 31.3.2019 14:59 Son Güncelleme: 31.3.2019 14:59 ABONE OL
Hakkari yerel seçim sonuçları 2019 burada olacak! 31 Mart Hakkari seçim sonucu ve oy oranları...

Türkiye, Pazar sabahı sandıklara giderek 31 Mart yerel seçimleri için oylarını kullanacak. Hakkari'de yaşayan yurttaşlar da, bu doğrultuda tercihlerini yapacak. Hakkari seçim sonuçları için en doğru adres her zaman olduğu gibi yine sabah.com.tr olacak. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) yasakları kaldırıması ile beraber Hakkari seçim sonucu oy oranları ile beraber belli olmaya başlayacak. Peki, Hakkari Belediye Başkanı kim olacak?

31 MART 2019 HAKKARİ YEREL SEÇİM SONUÇLARI - TIKLAYINIZ

Hakkari Belediye Başkanlığı için AK Parti adayı Cüneyt Epcim, CHP adayı Metin Koparan ve HDP adayı Cihan Karaman yarışacak.

AK Parti Hakkari Belediye Başkan Adayı Cüneyt Epcim kimdir?

AK Parti Hakkari adayı Cüneyt Epcim, 1981 yılında doğdu ve 2016'da İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Hakkari Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

31 Mart 2019 Pazar günü kullanılacak oylar konusunda vatandaşlarların kafalarında soru işaretleri mevcut. Büyükşehir olan illerde kullanılacak oylar; büyükşehir belediye başkanı, belediye başkanı, belediye meclis üyeliği ve muhtarlık ihtiyar heyeti.

Büyükşehir olmayan illerde ise vatandaşlar; il genel meclis üyeliği, belediye başkanı, belediye meclisi üyeliği, muhtarlık ve ihtiyar heyeti için oy verecek.

Köylerde oy kullananlar ise, il genel meclis üyeliği ve muhtarlık ve ihtiyar meclisi için oy kullanacak.

Seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz detayları sabah.com.tr'den öğrenebileceksiniz. TIKLAYINIZ

ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkari yerel seçim sonuçları 2019 burada olacak! 31 Mart Hakkari seçim sonucu ve oy oranları...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA