Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sonuçları 2019 burada olacak! 31 Mart Isparta seçim sonucu ve oy oranları sabah.com.tr'de!

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri kapsamında seçim sonuçları da hem şehir halkı hem de başka illerde yaşayan Ispartalılar tarafından çok yakından takip edilmeye başlandı. Pazar sabahı milyonlarca vatandaş sandığa giderek vatani görevini yerine getirdi ve 31 Mart 2019 Isparta sonuçları için beklemeye koyuldu. Peki, Isparta Belediye Başkanı kim olacak? Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim yasağını kaldırmasının hemen ardından il il, ilçe ilçe seçim sonucu, ve oy oranları burada olacak.

Giriş Tarihi: 31.3.2019 14:49 Güncelleme Tarihi: 31.3.2019 15:00
Isparta yerel seçim sonuçları 2019 burada olacak! 31 Mart Isparta seçim sonucu ve oy oranları sabah.com.tr'de!

Türkiye, Pazar sabahı sandıklara giderek 31 Mart yerel seçimleri için oylarını kullanacak. Isparta'da yaşayan yurttaşlar da, bu doğrultuda tercihlerini yapacak. Isparta seçim sonuçları için en doğru adres her zaman olduğu gibi yine sabah.com.tr olacak. Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) yasakları kaldırıması ile beraber Isparta seçim sonucu oy oranları ile beraber belli olmaya başlayacak. Peki, Isparta Belediye Başkanı kim olacak?

31 MART 2019 ISPARTA YEREL SEÇİM SONUÇLARI - TIKLAYINIZ

Isparta Belediye Başkanlığı için AK Parti adayı Şükrü Başdeğirmen, MHP adayı Yusuf Ziya Günaydın, Saadet Partisi adayı Faruk Algınkılınç ve İP adayı Gökmen Hakkı Gökmenoğlu yarışacak.

AK PARTİ ISPARTA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN KİMDİR? ŞÜKRÜ BAŞDEĞİRMEN NERELİDİR VE KAÇ YAŞINDADIR?

AK Parti Isparta Belediye Başkan adayı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Belediye Meclis Üyeliği yaptı. Birçok STK ve yardım derneklerinde aktif rol üstlendi. Evli ve 2 çocuk babası.

31 Mart 2019 Pazar günü kullanılacak oylar konusunda vatandaşlarların kafalarında soru işaretleri mevcut. Büyükşehir olan illerde kullanılacak oylar; büyükşehir belediye başkanı, belediye başkanı, belediye meclis üyeliği ve muhtarlık ihtiyar heyeti.

Büyükşehir olmayan illerde ise vatandaşlar; il genel meclis üyeliği, belediye başkanı, belediye meclisi üyeliği, muhtarlık ve ihtiyar heyeti için oy verecek.

Köylerde oy kullananlar ise, il genel meclis üyeliği ve muhtarlık ve ihtiyar meclisi için oy kullanacak.

Seçim sonuçları açıklanır açıklanmaz detayları sabah.com.tr'den öğrenebileceksiniz. TIKLAYINIZ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta yerel seçim sonuçları 2019 burada olacak! 31 Mart Isparta seçim sonucu ve oy oranları sabah.com.tr'de!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN