Türkiye'nin en iyi haber sitesi

diye ’e bıraktılar

İran’dan yasa dışı yollarla Türkiye’ye geçen uyruklu 47 , insan kaçakçılarınca ‘Burası ’ denilerek, ’in Yusufeli ilçesinde kırsal alana bırakıldı

Giriş Tarihi: 6.4.2019
İstanbul diye Artvin’e bıraktılar

Türk filmlerinin unutulmaz klasikleri arasında yer alan ve başrollerini Şener Şen ile İlyas Salman'ın paylaştığı 'Banker Bilo' filmi, Artvin'in Yusufeli ilçesinde gerçek oldu. İran'dan yasa dışı yollarla Türkiye'ye geçen Afganistan uyruklu 47 göçmen, insan kaçakçılarınca 'Burası İstanbul' denilerek, Artvin'in Yusufeli ilçesinde kırsal alana bırakıldı. Kaçaklar jandarma ve polis tarafından yakalandı.

"BURASI İSTANBUL"
İran'dan Türkiye'ye yasa dışı yollarla geçen Afgan uyruklu 47 göçmen, kamyonla İstanbul'a gitmek için organizatörlerle anlaştı. Kamyona bindirilen göçmenler, daha sonra İstanbul'a gitmek üzere yola çıkarıldı. Göçmenler "Burası İstanbul" denilerek, Artvin'in Yusufeli ilçesi yakınlarında karayoluna bırakıldı. Göçmenleri bırakan kaçakçılar, geldikleri kamyonla bölgeden ayrıldı.

SÜRÜCÜLER İHBAR ETTİ
Sürücülerin ihbarı üzerine bölgeye gelen jandarma ve polis ekipleri, kırsal alanda yürüdüklerini fark ettiği 47 göçmeni yakaladı. Ekipler, kaçakları araçlarla İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürdü. Sağlık kontrolünden geçirilen göçmenlerin, işlemlerin ardından sınır dışı edileceği belirtildi.
Yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yaptığı 1980 yapımı Banker Bilo filminde Almanya'ya gitme ümidiyle yola çıkan ve dolandırılan Bilo'nun (İlyas Salman) hikâyesi anlatılır. Almanya'ya işçi olarak giden Maho (Şener Şen) seneler sonra köyüne geri döner. Bilo'nun da içlerinde bulunduğu pek çok köylüden Almanya'ya götürme vaadi ile para alır. Ancak onları Almanya yerine İstanbul'a getirir ve orada terk eder.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul diye Artvin’e bıraktılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN