Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan Trump'a "Tercihini yap" çağrısı geldi

Petrol Bakanı Bijen Namdar , "Petrol fiyatının her gün yükselmesi piyasanın tedirgin olduğunun bir göstergesidir. , İran'a baskıyı artırma ile 'deki fiyatlarını düşük tutma arasında bir tercihte bulunmalıdır." dedi.

Giriş Tarihi: 14.4.2019 22:36 Güncelleme Tarihi: 14.4.2019 22:37
İran'dan Trump'a Tercihini yap çağrısı geldi

Zengene, İran devlet medyasında yer alan açıklamasında, ABD'nin ülkesine yönelik yaptırımları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"SÜREÇ ÇOK KIRILGAN"

Petrol piyasasının kırılgan bir seyirde olduğunu ve ABD'nin İran'a baskıyı artırmak istemesi durumunda bu kırılganlığın derinleşeceğini belirten Zengene, "Venezuela'da sorunlar var, Rusya'ya yaptırım uyguluyorlar, Libya istikrarsız ve ABD'deki petrol üretimi de elden gitti. Bu tabloya göre; üretim, arz ve talep çok kırılgan bir süreçten geçiyor." ifadelerini kullandı.

"ABD'DEKİ BENZİN FİYATLARINI DÜŞÜK TUTMAK İSTİYORSA..."

Arzın talepten daha fazla olması ya da mevcut kapasitelerin üstüne çıkılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını ve bu yöndeki açıklamaların piyasaları rahatlatmak için propaganda amaçlı yapıldığını aktaran Zengene, "Petrol fiyatının her gün yükselmesi piyasanın tedirgin olduğunun bir göstergesidir. Donald Trump, İran'a baskıyı artırma ile ABD'deki benzin fiyatlarını düşük tutma arasında bir tercihte bulunmalıdır." diye konuştu.

"ABD ÜZERİNDEKİ BASKI ARTAR"

Petrol bölgelerinin Güney Sudan'da olması nedeniyle Sudan'daki gelişmelerin piyasayı etkilemeyeceğine işaret eden Zengene, Venezuela'daki gerginliğin devam etmesinin ABD üzerindeki baskıyı artıracağını vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran'dan Trump'a "Tercihini yap" çağrısı geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN