Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmamoğlu'ndan skandal hamle.. Belgeleri ve 'ye erişime açıyor

Av. Ekrem İmamoğlu'nun skandal hamlesini A Haber Canlı yayınında anlattı. Güler "İmamoğlu hiçbir şekilde güvenlik soruşturmasından geçmemiş 3 kişiyi belediyenin tüm veri tabanını kopyalaması için resmi yazı yazdı. İmamoğlu yayınladığı genelgede hiç bir ihbar veya şikayet bulunmadığı halde, müfettişlere ve uzman sıfatıyla dışarıdan üç kişiyi, inceleme ve araştırma yaptırma adı altında Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının tüm elektronik veritabanı ve altyapısını kopyalamakla yetkilendirdi" dedi.

Giriş Tarihi: 18.4.2019 23:25 Son Güncelleme: 19.4.2019 12:48 ABONE OL
İmamoğlu'ndan skandal hamle.. Belgeleri PKK ve FETÖ'ye erişime açıyor

Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı, Ekrem İmamoğlu'nun bu skandal hamlesiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı:

Bence kendisi bir suça imza attı. Kanunlara göre kişisel verilerin ele geçirilmesi bir suçtur. Bunun cezası 2 yıldan 4 yıla kadar hapistir. Bu suçun kamu görevlisi tarafından işlenmesi ise cezayı artırıyor. Zannediyorum İçişleri Bakanlığı bu konuda harekete geçecek. Kişisel Verileri Koruma Kurulu'na ve İdari Mahkeme'ye de başvurulabilir. Biz burada mazbatası tartışmalı birinden bahsediyoruz. Bu kişisel verileri kullanma hakkı hiçbir şekilde olamaz, bunu hangi niyetle yaptığını da bilmiyoruz. İstanbul'da MİT ve Emniyete ait birçok yapı var. Bunların FETÖ ve PKK'nın eline geçtiğini düşünebiliyor musunuz? Bunun kötüye kullanılabilme ihtimali çok fazla. İmamoğlu gözünü karartmış bir şekilde hukuku ayaklar altına alıyor. İlk icraatı ile ağır ceza mahkemesinin karşısına kendisini çıkarmış olacak bir skandala imza atmış bulunuyor.

Ekrem İmamoğlu neden verileri kopyalıyor?

"KAMUNUN SİBER GÜVENLİĞİ AÇISINDAN NASIL BÖYLE BİR ŞEY YAPABİLİRSİNİZ?"

AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler A Haber canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Güler, "Kamu kuruluşunda görevlendirme koşulları bellidir. Belediyemiz müfettişlerinden belediyemiz çalışanlarından veya dışarıdan görevlendirilecek 3 uzman ile belediyemiz ve bağlı kuruluşlarının elektronik veri tabanlarında her türlü araştırma yapılması... Siz belediye çalışanlarının dışından herhangi bir kişiyi elektronik veri tabanı için nasıl görevlendirebilirsiniz, hangi yetkiyle? Belediye başkanı değil ne olursanız olun. Herhangi 3-5 kişiyi görevlendirebilir misiniz? Kamunun siber güvenliği açısından nasıl böyle bir şey yapabilirsiniz? Yaptığınız işlem nedir? Dışarıdan sokaktan geçen herkesi çalıştır o zaman." dedi.

"İmamoğlu, PKK ve FETÖ'ye belgeleri erişime açıyor."MAHREM BELGELERİ FETÖ VE PKK İLE PAYLAŞACAK
İlk işinin İstanbulluya hizmet olacağını söyleyen İmamoğlu, gözünü İstanbulluya yapılan hizmetlere dikti. İmamoğlu ilk günden devlet güvenliğini tehdit etmeye başladı. Ekrem İmamoğlu, bu hamlesiyle İstabul hakkındaki tüm kritik ve istihbari bilgilerin de olduğu veri tabanını ortakları olan HDP ve FETÖ ile paylaşacak.

İmamoğlu neden verileri kopyalıyor? Veritabanını kopyalayacak o 3 kişi kim?

KRİTİK BİLGİLERİ KOPYALAMASI İÇİN BİR EKİP GÖREVLENDİRDİ
İmamoğlu yayınladığı genelgede hiç bir ihbar veya şikayet bulunmadığı halde, müfettişlere ve uzman sıfatıyla dışarıdan üç kişiyi, inceleme ve araştırma yaptırma adı altında Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşlarının tüm elektronik veritabanı ve altyapısını kopyalamakla yetkilendirdi.

İnceleme araştırmanın ötesinde "kopyalama" talimatı vermesi de İmamoğlu'nun ne kadar kötü niyetli bir plan yaptığını gösteriyor. İmamoğlu'nun "dışarıdan" veri tabını inceleme-kopyalama hizmeti almayı planladığı kişileri, engelle karşılaşması durumunda kendi danışmanı olarak işe alma yöntemini de seçenekler arasında tuttuğu konuşuluyor. Bu nedenle, kötü niyetli kullanıma çok açık yetkilendirme yazısı, kopyalama
yönünden açıkça kanuna aykırıdır. Görevi kötüye kullanma suçunu oluşturmaktadır.

MAZBATA İPTAL EDİLSE DAHİ BU BİLGİLER İMAMOĞLU'NDA OLACAK
İmamoğlu, belediye personeli veya devlet memuru olmayan dışarıdan 3 kişiyi resmi yazıyla İBBnin tüm veri tabanını kopyalamak ile görevlendirmekle İstabul'un tüm mahrem ve istihbari bilgileri kopyalatmış olacak. Mazbata iptal edilse dahi bu bilgiler İmamoğlu'nda olacak.

İŞTE SKANDAL YETKİ İLE İBB'DEN KOPYALANACAK VERİ TABANINDA YER ALANLAR
- MİT tesislerinin tüm detayları.
- Askeri tesislerin tüm detayları.
- Cumhurbaşkanlığı dahil tüm devlet kurumlarının İstanbul yerleşkelerinin detayları da bulunmaktadır.

ARKADAŞINA GÖNDER
İmamoğlu'ndan skandal hamle.. Belgeleri PKK ve FETÖ'ye erişime açıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA