Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmamoğlu'nun ilk icraatı ’ye destek oldu

seçimlerinden önce “Derneklere-vakıflara hizmet işi bitti” diyerek tepki toplayan bir çıkış yapan İstanbul Büyükşehir ’nun ilk icraatı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne yardım çağrısı yapmak oldu. Temel hak ve özgürlükler konusunda yasakçı bir geçmişe sahip olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne Twitter üzerinden destek mesajı yayınlayan Ekrem İmamoğlu’na ’den teşekkür cevabı geldi. İmamoğlu’nun bu çıkışı “karşı çıktığı sadece vatanını seven, milli gönüllü kuruluşlarmış” şeklinde yorumlandı.

Giriş Tarihi: 19.4.2019 01:20 Güncelleme Tarihi: 19.4.2019 01:51
İmamoğlu'nun ilk icraatı ÇYDD’ye destek oldu

Seçimden önceki açıklamalarından farklı bir tavır sergileyen Ekrem İmamoğlu'nun sosyal medyadan yaptığı son açıklamalar herkesin kafasını karıştırdı. 31 Mart seçimlerinden önce "Derneklere-vakıflara hizmet işi bitti" diyerek tepki toplayan bir çıkış yapan CHP İstanbul Büyükşehir Ekrem İmamoğlu'nun ilk icraatı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne yardım çağrısı yapmak oldu.

Derneklere hizmet işi bitti demişti, ilk işi o derneğe bağış istemek oldu

VAKIFLARA DESTEK YOK DEDİ. İLK DESTEK YASAKÇI ÇYDD'YE OLDU
Temel hak ve özgürlükler konusunda yasakçı bir geçmişe sahip olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne Twitter üzerinden destek mesajı yayınlayan Ekrem İmamoğlu'na ÇYDD'den teşekkür cevabı geldi. İmamoğlu'nun bu çıkışı "karşı çıktığı sadece vatanını seven, milli gönüllü kuruluşlarmış" şeklinde yorumlandı.
Tartışmalı şekilde mazbatasını alan CHP'li Ekrem İmamoğlu, kendisine çiçek ve benzeri hediye göndermek isteyenleri, 28 Şubat döneminde yasakçı duruşu ile sembol kuruluşlardan biri olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağış yapmaya davet etti.

"ÇİÇEK GÖNDERMEYİN, ÇYDD'YE BAĞIŞ YAPIN" MESAJI
CHP'li İmamoğlu, başkanlığını tebrik etmek için hediye göndermek isteyen takipçilerine Twitter adresinden tavsiyede bulundu. Yaptığı Twitter paylaşımında "Tebrik çiçekleriniz bağış olsun. Kıymetli hemşehrilerim, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tebriği için çiçek vb. yollamak yerine aşağıdaki sivil toplum kuruluşlarına bağışta bulunabilirsiniz."ifadelerini kullanan İmamoğlu, 28 Şubat döneminde yasakçı tavrıyla zihinlere kazınan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne bağış yapmaya davet etti.

ÇYDD'DEN İMAMOĞLU'NA TEŞEKKÜR
Ekrem İmamoğlu'nun bu çıkışına ÇYDD de kayıtsız kalmadı. Sosyal medyadan Ekrem İmamoğlu'na cevap veren ÇYDD "Ekrem İmamoğlu'nun bu duyarlı davranışı için teşekkür eder, başarılar dileriz" dedi.

ASIL HEDEFİ VATANINI SEVEN MİLLİ DERNEKLER OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI
4 Nisan 2019 tarihinde "Kişiye, derneklere, vakıflara, cemaatlere hizmet işi bitti" açıklaması yapan İmamoğlu'nun Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tercihiyle ortaya çıkan çelişkisi, asıl derdinin vatanını seven milli ve yerli vakıflar ve dernekler olduğunu ortaya koydu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmamoğlu'nun ilk icraatı ÇYDD’ye destek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN