Türkiye'nin en iyi haber sitesi

nasıl olacak? 2019 yeni tek tip askerlik ne zaman yürürlüğe girecek? İşte ücreti bilgisi

Kamuoyunda önem arz eden hakkındaki detaylar günbegün araştırılıyor. Vatani hizmetini henüz tamamlamamış olan milyonlarca genç, tek tip olarak da anılan yeni sistemi yakından izliyor. Bilindiği üzere, Milli Savunma Bakanı detayları elindeki tablo ile canlı yayında aktarmıştı. Getirilmesi planlanan değişiklikleri ifade eden Akar, ücreti ve süresinden yedek astsubay, subaylık meselelerine bütün ayrıntıları anlattı. Oldukça merak edilen ise Başkan Erdoğan tarafından açıklandı. Peki, yeni askerlik sistemi nasıl olacak ve ne zaman yürürlüğe girecek? Tüm detayları ve açıklamaları sizler için derledik.

Giriş Tarihi: 18.4.2019 09:50 Güncelleme Tarihi: 18.4.2019 09:50
Yeni askerlik sistemi nasıl olacak? 2019 yeni tek tip askerlik ne zaman yürürlüğe girecek? İşte bedelli askerlik ücreti bilgisi

Yeni tek tip askerlik sistemi için geri sayım sürüyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AA Editör Masası programına elinde bir şema ile çıkarak yeni sistemin detaylarını anlatmıştı. Merakla beklenilen askerlik süresi, bedelli askerlik ücreti, yedek astsubay ve subaylık gibi önemli maddelere değinen ve bunları detaylı bir şekilde aktaran Akar, sistemin ne zaman uygulanacağına dair de bilgi paylaşmıştı. Bu doğrultuda uzun bir süredr '2019 Yeni Askerlik sistemi nasıl olacak ve ne zaman yürürlüğe girecek?' sorusu Google üzerinde sorgulanıyor. Haberimizin detaylarından tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

2019 BEDELLİ ASKERLİ ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

Bakan Akar'ın açıklamasından hemen Başkan Erdoğan katıldığı bir canlı yayında bedelli askerlik fiyatına ilişkin son noktayı koydu ve ücreti duyurdu.

İşte MSB'nin tablosu ve Başkan Erdoğan'ın açıklamaları ile yeni sistemin merak edilen tüm detayları;

ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni askerlik sistemi nasıl olacak? 2019 yeni tek tip askerlik ne zaman yürürlüğe girecek? İşte bedelli askerlik ücreti bilgisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN