Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika haberi: Kemal 'na saldırı gerçekleşti! Siyasiler sağduyu ve itidal çağrısında bulundu

'dan son dakika haberleri üst üste geliyor! Genel Başkanı Kemal , Ankara'da katıldığı bir grubun saldırısına uğradı. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Gerçekleşen saldırı sonrasında korumaları Kemal Kılıçdaroğlu'nu çevredeki bir eve götürdü. AK Parti ve CHP'li siyasiler saldırı ile ilgili sağduyu ve itidal çağrısında bulundu. Ankara Valiliği de saldırganlar hakkında yasal işlemin başlandığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 21.4.2019 16:48 Güncelleme Tarihi: 21.4.2019 20:13
Son dakika haberi: Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı gerçekleşti! Siyasiler sağduyu ve itidal çağrısında bulundu

Ankara Valiliği'nden yapılan son dakika açıklamasında; "Olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır." denildi. Kılıçdaroğlu'na saldırı hakkında son dakika haberleri üst üste geliyor... CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Ankara'nın Çubuk ilçesinde, şehit er Yener Kırıkcı için düzenlenen cenaze törenine katıldı. Törenin ardından CHP lideri bir grubun saldırısına uğradı. Arbede yaşanması üzerine güvenlik görevlileri olaya müdahale etti.

Ankara Çubuk'ta şehit cenazesinde Kemal Kılıçdaroğlu'na saldırı

Hakkari'de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı'nın cenazesinde olaylar çıktı. Ankara'nın Çubuk ilçesi Akkuzu Mahallesi'ndeki cenazeye Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte katılan Kemal Kılıçdaroğlu, bir grubun saldırısına uğradı. Kılıçdaroğlu arbededen çıkartıldı ve güvenlik güçleri kontrolünde bir eve alındı. Kalabalık Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu eve girmeye çalışırken, polis ve askerler vatandaşlara engel oldu.

KILIÇDAROĞLU'NUN DURUMU İYİ

CHP liderinin durumunun iyi olduğu bildirildi. Kılıçdaroğlu, korumaları tarafından çevredeki bir eve götürüldü.

CHP'Lİ LEVENT GÖK'TEN AÇIKLAMA

CHP'li Levent Gök, Çubuk'ta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yapılan saldırıya ilişkin, ''Yaşanan arbedede hepimiz bir yere savrulduk. Kemal Bey iyi, güvenli bir yere alındı. Soğuk kanlı olmalıyız. Genel başkanımız bir açıklama yapacaktır'' dedi.

ANKARA VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Ankara Valiliği: "(Kılıçdaroğlu'na saldırı) Olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır. Çubuk ilçemizde icra edilen şehit cenazesi töreninde CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu'na yönelik müessif protesto eyleminin önlenmesine yönelik gerekli güvenlik tedbirleri alınmış olup olayın sorumluları hakkında yasal işlemlere başlanılmıştır."

HULUSİ AKAR KILIÇDAROĞLU'NUN TUTULDUĞU EVE GELDİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kemal Kılıçdaroğlu'nun saldırıya uğradıktan sonra tutulduğu evin önüne gelip protestoculara dağılmaları yönünde çağrıda bulundu. Akar sonrasında Kılıçdaroğlu'nun yanına gitti.

Akar, Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu eve geldi. Akar, çevrede toplanan vatandaşlara sakin olmaları çağrısında bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu bulunduğu evden zırhlı araçla çıkartıldı!

TBMM BAŞKANI ŞENTOP: PROVOKASYON AMACI TAŞIYABİLİR

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik Ankara'daki bir şehit cenazesine katılım sırasında yaşanan fiziki saldırıyı kanayarak saldırının bir provokasyon amacı taşıyabileceğini belirtti Arkasındaki planlamanın da ortaya çıkarılması gerektiği kanaatindeyim."

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: KABUL EDİLEMEZ! TÜM YÖNLERİYLE ARAŞTIRIYORUZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının kabul edilemeyeceğini ve tüm yönleriyle araştırıldığını bildirdi.

NUMAN KURTULMUŞ: ASLA KABUL EDİLEMEZ

Yüreğimizi yakan şehitlerimizin acısı hepimizin ortak hüznüdür. Millet olarak hem teröre karşı dik duruşumuzu hem de sağduyulu ve vakur tavrımızı her koşulda korumalıyız. Sn Kılıçdaroğlu'na karşı gerçekleştirilen müessif saldırı son derece üzüntü vericidir ve asla kabul edilemez.

BAKAN AKAR: SALDIRIYI KINIYORUZ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekilere yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor, geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

OKAN MÜDERRİSOĞLU DEĞERLENDİRDİ: TÜRKİYE İTTİFAKI VURGUSUNUN KIYMETİNİ ANLIYORUZ

Usta gazeteci Okan Müderrisoğlu konuyu A Haber ekranlarında değerlendirdi. Başkan Erdoğan'ın önceki gün yaptığı "Türkiye ittifakı vurgusunun önemini daha iyi anlıyoruz" diyen Müderrisoğlu bu durumun yeni gerilimlere sebebiyet vermemesi için sağduyulu olunması gerektiğini belirtti.

'Türkiye'nin milli meselelerinde bir Türkiye ittifakı olarak hareket etmeliyiz'


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika haberi: Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde saldırı gerçekleşti! Siyasiler sağduyu ve itidal çağrısında bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN