Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Liselilerden ‘BAL’ tadında çalıştay

(BAL) 2019 yılının Evrensel Parlamento Çalıştayı’nı gerçekleştirdi. İstanbul Maslak 1453 Kampüsü’nde gerçekleştirilen ve akademisyenlerle öğrencileri bir araya getiren etkinlik, liseliler kadar üniversite öğrencileri tarafından da yoğun ilgi gördü.

Giriş Tarihi: 4.5.2019 17:39 ABONE OL
Liselilerden ‘BAL’  tadında çalıştay

LİSELİLERİN GÖZÜYLE EVRENSEL SORUNLAR

Genel Sekreterliklerini Beşiktaş Anadolu Lisesi öğrencileri Eren Al ve Cemresu Duvarbaşı'nın, Genel Koordinatörlüğünü ise yine aynı lisenin öğrencilerinden Nilda Demir'in yaptığı Evrensel Parlamento'nun 2019 Çalıştayında 5 başlık altında; siyaset, güvenlik, ekonomi, sağlık, insan hakları ve sosyal dayanışma gibi konular masaya yatırıldı.

Farklı konularda çalışma meclisleri kuran liseliler, 3 gün süren çalıştayda, evrensel konularda farkındalık oluşturmaya çalıştı.

HEDEF TOPLUMSAL BİLİNÇ OLUŞTURMAK

Beşiktaş Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından kurulan ve İstanbul'daki duyarlı, toplum bilincine sahip öğrencilere tartışma ortamı sunarak onların birlik beraberliğine katkı sağlamayı amaçlayan Evrensel Parlamento; aynı zamanda liselilerle üniversitelilerin ve akademisyenlerin kaynaşmasında aracılık rolü üstleniyor

ARKADAŞINA GÖNDER
Liselilerden ‘BAL’ tadında çalıştay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA