Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika haberi: sonuçları kararı açıklandı! İstanbul seçimleri iptal edildi ve yenilenecek! Seçim ne zaman?

2019 yerel seçimlerinin ardından tarafından yapılan, sonuçlarına ilişkin tam kanunsuzluk nedeni ile seçimlerin iptaline ilişkin başvuru gündemi ile öğle saatlerinde toplandı. İstanbul kararı için son dakikalar başladı ve vatandaşlar “İstanbul’da seçim tekrarlanacak mı? İstanbul seçimleri iptal mi ve yenilenecek mi?” sorularının yanıtını araştırıyorlardı. İşte YSK’ya verilen belgeler ve seçimin iptali itirazına konu olan usulsüzlükler ile ilgili son dakika gelişmeleri ve YSK'nın az önce açıkladığı karar ve yeniden seçim tarihi…

Giriş Tarihi: 6.5.2019 23:07 Güncelleme Tarihi: 7.5.2019 07:43
Son dakika haberi: YSK İstanbul seçim sonuçları kararı açıklandı! İstanbul seçimleri iptal edildi ve yenilenecek! Seçim ne zaman?

Başta İstanbullular olmak üzere tüm kararı için heyecanlı bekleyişini sürdürüyor. Bugün saat 14.30 itibariyle toplanan Yüksek Kurulu'nun gündeminde, Adalet ve Kalkınma Partisi, tam kanunsuzluk gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptaline ilişkin başvurusu vardı. Peki, karar ne zaman açıklanacak? İstanbul seçimleri iptal mi ve yenilenecek mi?

YSK İSTANBUL KARARI AÇIKLANDI!

Yüksek Seçim Kurulu () Temsilcisi Recep Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine AK Parti'nin yaptığı itiraz hakkında, "Bizim de isteğimiz bir an önce bu kararın artık çıkmasıdır. Çünkü kamuoyunun da bir beklenti içerisinde olduğu biliniyor. Yeteri kadar müzakere edilir, incelenir, biterse, bugün karar çıkabilir" demişti

AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel, 'İstanbul seçimleri yenileniyor, hayırlı olsun' dedi.

Peki seçim tarihi ne zaman? İşte yanıtı!

ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika haberi: YSK İstanbul seçim sonuçları kararı açıklandı! İstanbul seçimleri iptal edildi ve yenilenecek! Seçim ne zaman?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN