Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müdürü 'a saldırı

Müdürü cuma namazı çıkışı 4 kişi tarafından saldırıya uğradı. Alan, hastanede tedavi altına alındı. Murat Alan'ı darp eden 2 saldırgan gözaltına alındı. Saldırıya uğrayan gazeteci Murat Alan A Haber'e konuştu: 'Bana senin ve siyasi iradenizin de hakkından geleceğiz dediler'

Giriş Tarihi: 14.6.2019 15:25 Güncelleme Tarihi: 14.6.2019 17:39
Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan'a saldırı

TSK'da görevli komutanlara yönelik sözleriyle gündeme gelen Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan, Cuma namazı çıkışı saldırıya uğradı. Murat Alan'ın hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Murat Alan: Bana siyasi iradenizin de hakkından geleceğiz dediler

Milat yazarı Serdar Arseven'ın sosyal medya hesabından yazdığı mesajda, "Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan'a Cuma Namazı çıkışında pusuya yatan bir grup sopalarla saldırdı. Murat Alan şu an hastanede. Geçmiş olsun, teröre, şiddete lanet" ifadelerini kullandı.

SOPALI 4 SALDIRGAN GÖZALTINA ALINDI

Gaziosmanpaşa Sarıgöl'de cuma namazı kılmak için camiye giden Murat Alan sopalı 4 kişinin saldırısına uğradı. Alan, aldığı darbelerle yaralandı.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 4 saldırganın kimliklerini tespit etmeyi başardı. Saldırganlardan S.A ve B.G gözaltına alındı. diğer 2 saldırganın yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Diğer taraftan saldırganların kullandığı aracın Ankara plakalı olduğu 2 gün önce İstanbul'a geldiği öğrenildi. Saldırganlardan birinin Murat Alan'ın evinin önünde nöbet tuttuğu evden çıkınca diğer saldırganlara haber verdiği ve onların da cami önünde saldırıyı gerçekleştirdiği öğrenildi.

Kenan Kıran: "Yapılan saldırının en önemli kaynağı Odatv ve HalkTV'dir"

"MURAT ALAN'I HEDEF HALİNE GETİREN ODA TV, SÖZCÜ VE HALK TV'DİR"

Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan cuma namazı çıkışı 4 kişi tarafından saldırıya uğradı. Yanında oğlu da bulunan gazeteci Alan, beyzbol sopalarıyla dövüldü. SABAH gazetesi editörü Kenan Kıran A Haber'e telefonla bağlanarak alçak saldırıya sert tepki gösterdi. Murat Alan'ın FETÖ'cü teröristlerle mücadele ederken de hedef haline getirildiğini belirten Kıran, "milli ve yerli gazetecilere yönelik saldırıdır" dedi. Kıran konuşmasına şöyle devam etti: Terör örgütü PKK ile ilgili haber yapan gazeteciler bu ülkede hedeftir. Murat Alan'a saldırının en önemli kaynağı başta ODA TV, Sözcü ve Halk TV'dir.

"İKAMETGAHIMIZI BİLEN BİRİLERİ"

Gaziosmanpaşa'da cuma namazı gittiği caminin yanında, abdest aldıktan hemen sonra sopalı şahıslar tarafından saldırıya uğrayan Murat Alan, saldırıya ilişkin "İkametgahımızı bilen birileri" açıklamasında bulundu.

Murat Alan saldırının nasıl gerçekleştiğini A Haber'e anlattı! "Ne yaparlarsa yapsınlar boşa"

İşte saldırganların kullandığı o araç

ALİ İHSAN KARAHASANOĞLU: "MURAT ALAN YILLARDIR GAZETEMİZİN HABER MÜDÜRLÜĞÜNÜ YAPAN YERLİ VE MİLLİ BİR GAZETECİDİR"

Ali İhsan Karahasanoğlu: "Murat Alan yıllardır gazetemizin haber müdürlüğünü yapan yerli ve milli bir gazetecidir"

Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan cuma namazı çıkışı 4 kişi tarafından saldırıya uğradı. Alan, hastanede tedavi altına alındı. Murat Alan'ı darp eden 4 saldırgan gözaltına alındı. Konuyla ilgili A Haber canlı yayınına telefonla bağlanarak konuşan Yeni Akit Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Karahasanoğlu, "Murat Alan'a yapılan saldırıyı kınıyorum Murat Alana Türkiye'de yetişmiş genç ve gazetemizin de yıllardır haber müdürlüğünü yapan yerli ve milli bir gazetecidir" ifadelerini kullandı.

EKREM KIZILTAŞ: "BELLİ Kİ BU ORGANİZE BİR OLAY"

Konuyla ilgili A Haber canlı yayınına telefonla bağlanarak konuşan Medya Derneği Başkanı Ekrem Kızıltaş önemli açıklamalarda bulundu. Kızıltaş, "Belli ki organize bir olay birileri Murat Alan'ın ne zaman nereye gideceğini hangi yollardan geçeceğini tespit ettiler cuma namazıyla ilgili bir yolculuk sırasında da kıstırıp ellerinde beyzbol sopalarıyla dövdüler. Belli ki birileri tarafından azmettirilen belki kiralanan ve ayarlanan kişiler yakalandıklarına göre emniyette gerekli sorgular yapıldıktan sonra bu alçakların kim olduğu kendilerini kimin yönlendirdiği ortaya çıkar." ifadelerini kullandı.

Ekrem Kızıltaş: "Belli ki bu organize bir olay"

Anadolu Yayıncılar Derneğinden Alan'a yapılan çirkin saldırıya kınama açıklaması ,

"Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan Bey'e maalesef talihsiz bir saldırı olmuştur.Hiçbir gazeteci düşüncelerinden dolayı şiddete maruz kalmamalıdır. Daha önce Sabahattin Önkibar'a, Yavuz Selim Demirağ'a yapılan saldırıları kınamıştık.Bu çerçevede Yeni Akit Gazetesi Yazarı Sayın Murat Alan'a yapılan saldırıyı Anadolu Yayıncılar derneği olarak kınıyoruz. Suçlular adalet önüne çıkartılmalıdır."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Akit Gazetesi Haber Müdürü Murat Alan'a saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN