Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika: Bakanlık devreye girdi... 'un kızı için karar!

Son dakika gelişmesi... Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Kırıkkale'de eski eşi tarafından öldürülen 'un 10 yaşındaki kızına öğrenim hayatı boyunca eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destek verilecek.

Giriş Tarihi: 24.8.2019 17:05 Güncelleme Tarihi: 24.8.2019 17:14 ABONE OL
Son dakika: Bakanlık devreye girdi... Emine Bulut'un kızı için karar!

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, MEB, Kırıkkale'de 18 Ağustos'ta, annesi Emine Bulut'un babası tarafından öldürülmesine tanık olan 10 yaşındaki kıza destek için harekete geçti.

Bakanlıkça alınan karar çerçevesinde tanık olduğu olayın küçük kızın hayatını olumsuz etkilemesini önlemek amacıyla Kırıkkale'de MEB rehberlik uzmanlarının da yer aldığı ekip oluşturulacak.

Küçük kızın öğrenim hayatı boyunca ihtiyacı olan eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destekler bu ekip tarafından sağlanacak. Ayrıca, akademik, sosyal ve duygusal süreçleri yakından takip edilecek ve buna uygun şekilde destekler sunulacak.

Yakınlarının tercihi doğrultusunda ilde istediği bir okula yerleştirilecek küçük kız, ilgi ve yeteneklerine uygun şekilde spor ve sanat eğitimlerine yönlendirilecek.

Kırıkkale'de anneannesi ve dedesinin yanında yaşayan Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızının, MEB yetkililerince ziyaret edildiği öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Bakanlık devreye girdi... Emine Bulut'un kızı için karar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN