Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nda kara operasyonu başladı

Milli Savunma Bakanlığından, kapsamında Fırat'ın doğusuna kara harekatının başladığı bildirildi. Milli Savunma Bakanlığının Twitter adresinden yapılan açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Suriye Milli Ordusu, Barış Pınarı Harekatı kapsamında Fırat'ın doğusuna kara harekatına başladı." ifadeleri kullanıldı.

Giriş Tarihi: 9.10.2019 22:29 Güncelleme Tarihi: 10.10.2019 00:22
Barış Pınarı Harekatı'nda kara operasyonu başladı

Fırat'ın doğusuna yönelik terör unsurlarını yok etmek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı karadan ve havadan bombardımanla saat 16.00'da başladı. Gelen son dakika bilgisine göre Türk zırhlı araçları ile komandolar 20.42 itibariyle Tel Abyad'a kara harekatına başladı.

MSB: 181 HEDEF ATEŞ ALTINDA

MSB: Türk Silahlı Kuvvetleri, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında hava kuvvetleri unsurları ve ateş destek vasıtaları ile şu ana kadar terör örgütüne ait toplam 181 hedefi ateş altına aldı.

Barış Pınarı Harekatı'nda kara operasyonu başladı

Futbol camiası, Barış Pınarı Harekatı için tek yürek oldu

"DİKKAT VE HASSASİYET GÖSTERİLMEKTEDİR"

Fırat Kalkanı Harekâtı ve Zeytin Dalı Harekâtı'nda olduğu gibi, harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ile bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta, sivil/masum kişilerin ve harekât bölgesindeki tarihi, kültürel, dini yapılar, altyapı tesisleri ile bölgede bulunması muhtemel dost ve müttefik ülke unsurlarının zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Barış Pınarı Harekatı'nda kara operasyonu başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN