Türkiye'nin en iyi haber sitesi

haber: Adalet Bakanı'ndan ve ceza infaz yasası açıklaması! Mahkumlar cezaevinden çıkacak mı? Ev hapsi...

Herkesin merak ettiği hakkında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den açıklaması geldi! Af yasası ve hakkında önemli noktalara değinen Bakan Gül, AK Parti ile MHP'nin anlaştığını kısa süre içinde af yasasının meclise geleceğini ifade etti. Hürriyet Gazetesi'nin iddiasına göre açık cezaevinde kalan mahkumlardan bazıları virüs tehlikesi nedeniyle cezalarını evde çekecek. Af yasası ve ceza infaz yasası kimleri hangi suçları kapsıyor? Ev hapsi ve af cezası çıkacak mı? İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Giriş Tarihi: 31.3.2020 14:00 Son Güncelleme: 1.4.2020 09:36 ABONE OL
Son dakika haber: Adalet Bakanı'ndan af yasası ve ceza infaz yasası açıklaması! Mahkumlar cezaevinden çıkacak mı? Ev hapsi...

Son günlerin en çok araştırılan konuları arasında yer alan infaz yasası hakkında konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül; 'Af yasası hakkındaki kapsamı meclis belirleyecek, birkaç gün içinde yasa meclis gelir, denetimli serbestlik süreleri uzayabilir.' dedi.

Uzun süredir gündemde olan Af ve Ceza infaz yasası hakkında detayları geliyor! Ülkemizde 168 vatandaşımızın ölümüne neden olan virüs yüzünden devletin her makamında tedbirler üst düzeyde devam ediyor. Adalet Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamada 30 Nisan'a kadar tüm adli işlemlerin durdurulduğu ifade edilmişti ayrıca icra talebi de yapılamıyor. Corona virüs tehlikesi nedeniyle açık cezaevlerinde kalan 70 bin mahkumun cezalarını evde çekmeleri planlanıyor. Son dakika ile detayları haberimizde!

HASSASİYETLERİ GÖZETİYORUZ

Bazı hassasiyetleri önemle gözetiyoruz. Adam öldürme ve cinsel suçlar, uyuşturucu konusunda sayın Cumhurbaşkanımızın toplumun hiçbir kesiminin kabullenmeyeceği suçları dışında tutulması yönünde bir iradesi vardı. O anlamda bir hazırlık olduğunu söyleyebiliriz. Teklifle göreceğiz ama buna yönelik tabi meclisin aldığı karar uygulanır.

CEZAEVLERİNDE CORONAVİRÜS VAKASI VAR MI?

Ceza infaz kurumlarımızda halen bir vaka yok. çok büyük tedbirler aldık. Yeni gelenler ya da tutuklamalar oluyor. Onlarla ilgili bir karantina bölgesi belirlendi. Sonda koğuşlara alınıyor.

SON DAKİKA - AF YASASI DETAYLARI NETLEŞİYOR!

Yapılacak düzenleme, halen açık cezaevlerinde kalan 70 bin kişiyi ilgilendiriyor. İnfaz düzenlemesinde, bu kişilerin belirlenen süreyle cezalarını evlerinde çekmeleri, salgın endişesinin ortadan kalkmasının ardından yeniden cezaevlerine dönmeleri planlanıyor. Ev hapsinin tüm koşulları bu kişiler için geçerli olacak. Açık cezaevlerine yönelik uygulama, 30 Mayıs 2020 tarihine kadar sürecek. Adalet Bakanlığı gerekirse, ev hapsi uygulamasını 2 ay daha uzatacak.

ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika haber: Adalet Bakanı'ndan af yasası ve ceza infaz yasası açıklaması! Mahkumlar cezaevinden çıkacak mı? Ev hapsi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA