Türkiye'nin en iyi haber sitesi

! Başkan Erdoğan'dan CHP'nin darbe imalarına sert tepki: Meydanı bu faşist zihniyete bırakmayacağız...

... Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı , partisinin MYK toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu. Erdoğan, bir süre daha önlemlere riayet edileceğini ifade etti, maskenin ve kuralların önemine dikkat çekti. Erdoğan, darrbe iması yapan CHP'ye sert sözlerle yüklendi, "Meydanı bu faşist zihniyete bırakmayacağız." dedi.

Giriş Tarihi: 12.5.2020 15:16 Son Güncelleme: 12.5.2020 16:11 ABONE OL
Son dakika! Başkan Erdoğan'dan CHP'nin darbe imalarına sert tepki: Meydanı bu faşist zihniyete bırakmayacağız...

Son dakika... Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MYK toplantısı öncesi konuştu. Erdoğan, alınan önlemleri hatırlattı, uzun bir süre daha tedbirli yaşamın devam edeceğini söyledi. Partisine, halkı bilinçlendirme, psikolojik ve fiziksel olarak bu sürece hazırlamak için harekete geçilmesi talimatını verdi.

Erdoğan, CHP'nin darbe imalarını hatırlattı, "Muhalefetin sinsi ayak oyunlarıyla da uğraşmak zorunda kalıyoruz. Darbe çığırtkanlığına başvuran karanlık zihniyetle karşı karşıyayız. Bu kesimin hamlelerini boşa çıkarmak AK Parti olarak bizim görevimizdir. Bize zarar vermek için ülkesine zarar vermeyi göze alabilecek bu faşist zihniyete meydanı bırakmayacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AK Parti MYK toplantısında flaş açıklamalar | Video

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Salgınla mücadelemizi başarı ile sürdürüyoruz. Yeni hasta sayısı ve ölüm sayısı bakımından olumlu çizgide ilerliyoruz. Türkiye sağlık altyapısı sayesinde pozitif ayrışma göstermiştir. Geçen hafta normalleşmede ilk kararları almıştık. Kimi işletmelerin faaliyetine izin uygulaması dün başladı. Bazı yerlerde arzu etmediğimiz sahnelere rastlasak da genel olarak halkımızın kurallara riayet ederek işinin başına geçtiğini gördük.

Şehirlerarası giriş çıkış yasağını 9 il için daha genişlettik. Çay hasadı için izinden noterlerde normal çalışmaya kadar yeni adımlar attı. 19 Mayıs tatilinde herhangi olumsuzluk yaşamamak için 16-19 Mayıs günlerinde 4 gün süreyle sokağa çıkma sınırlaması getirdik.

Uzunca bir süre maske kullanımı, temizlik, kalabalıktan uzak durma ilkelerine uygun şekilde yaşamak mecburiyetindeyiz. Dünyada hastalığın kökü kazınmadığı sürece sürekli teyakkuz halini sürdürmek şarttır. AK Parti olarak bu gerçeği anlatmalı, halkımızı psikolojik ve fiili olarak önümüzdeki döneme hazırlamayız.

'DARBE' TARTIŞMALARI

Muhalefetin sinsi ayak oyunlarıyla da uğraşmak zorunda kalıyoruz. Darbe çığırtkanlığına başvuran karanlık zihniyetle karşı karşıyayız. Bu kesimin hamlelerini boşa çıkarmak AK Parti olarak bizim görevimizdir. Bize zarar vermek için ülkesine zarar vermeyi göze alabilecek bu faşist zihniyete meydanı bırakmayacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan canlı yayında CHP'ye sert tepki "Bu faşist zihniyete.." | Video

AK PARTİ TEŞKİLATINA 'YENİ DÖNEM' MESAJI

Kadın ve gençlik kollarımız başta olmak üzere toplumun spesifik kesimlerine yönelik çalışmalar yapan birimlerimizin çok daha fazla gayret etmesi gerekiyor. Salgın sonrası zihinler de yeniden yapılanmaya girecektir. Bu sürecin ülkemizde de yansıması olması kaçınılmazdır. AK Parti olarak kendimizi bu yeni döneme süratle hazırlanmalıyız. Belki birkaç ay, birkaç yıl sonra başlayacak dönüşüm sürecini en iyi şekilde karşılamalıyız.

ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika! Başkan Erdoğan'dan CHP'nin darbe imalarına sert tepki: Meydanı bu faşist zihniyete bırakmayacağız...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA