Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pensilvanya ü Cumhuriyet'in başına kimi geçirecek?

Charlie Hebdo dergisinin alçak karikatürlerine yayınlayan Cumhuriyet’e ün lerinden tam destek gelmişti. Can Dündar’ın sayfa sayfa Fethullahçı savcıların röportajlarını yayınlamasının ardından Cumhuriyet yönetimi görevden alındı. Murat Kelkitlioğlu bugünkü yazısında Paralel örgütün Cumhuriyet ile ilgili yeni hedeflerini yazmış.

Giriş Tarihi: 2.2.2015 09:47 Güncelleme Tarihi: 2.2.2015 10:05
Pensilvanya örgütü Cumhuriyet'in başına kimi geçirecek?
Son dönemde ilginç ittifaklara imza atan 'nde Genel Yayın Yönetmeni Utku Çakırözer görevden alındı. Resmi açıklama; "Uyumsuzluk ve anlaşmazlıkların sürdürülemez bir iş ilişkisi noktasına gelmesi" şeklinde oldu.

Kulislerde konuşulanlar ise çok daha farklı.

Hatırlarsınız! Fransa'daki saldırıda çok sayıda çalışanını kaybeden Charlie Hebdo dergisi, bu saldırının hemen ardından çıkardığı sayısında, daha önce olduğu gibi Hz. Peygamberimizin karikatürlerini yayınlayarak büyük bir saygısızlığa imza atmıştı. Çakırözer yönetimindeki Cumhuriyet si de bu derginin bazı sayfalarına yer vermişti. Hatta bazı yazarları köşelerinde karikatürleri yayınlamış ve bu sert tepkiye neden olmuştu.

CAN DÜNDAR'IN O OTELDE NE İŞİ VARDI?


Cumhuriyet Gazetesi'nde genel yayın yönetmenliği koltuğundaki değişiklikte bu durumun da etkili olduğu konuşuluyor.
Ancak, işin hiç konuşulmayan başka bir yanı daha var. Onu da gelin biz gündeme taşıyalım:
Önce, gazetenin ağır toplarından Can Dündar ile 17 Aralık darbe operasyonunun mimarlarından dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç'ın bir otelde görüşme yaparken fotoğrafları ortaya çıktı.

PARALEL ÖRGÜT CAN DÜNDAR'I CUMHURİYET'İN BAŞINDA GÖRMEK İSTİYOR

Sonra, 17-25 Aralık darbe operasyonlarının savcısı Celal Kara ile Can Dündar'ın yaptığı röportaj yayımladı. Kamuoyunda çok ses getiren bu röportajdan Utku Çakırözer'in rahatsız olduğu konuşulanlar arasında.

Yine 17-25 Aralık operasyonlarının en büyük destekçilerinden olan ve Can Dündar'a yakınlıkları ile bilinen bazı isimlerin Cumhuriyet Gazetesi'ne geleceği haberleri de Çakırözer'i rahatsız etti.

Bu arada, Dündar ile aynı karede yer alan dönemin Organize Suçlarla Şube Müdürü Ardıç, Savcı Celal Kara'ya yakın polis müdürlerindendi. Bugüne kadar hiçbir röportaj talebini kabul etmeyen Kara'nın, Dündar'a konuşmasında, Ardıç'ın bir etkisinin olup olmadığı da cevaplanması gereken bir başka soru olarak karşımıza çıkıyor.

Sözün özü şu; kendisine yakın yerler arayan ' ', Cumhuriyet Gazetesi'nin içerisine Can Dündar ile birlikte hakim olmaya başladı. Yeni plan ise Dündar'ı Genel Yayın Yönetmeni yapmak. Plan tutar Dündar yayın yönetmeni olursa her haberi Cumhuriyet'te rahatlıkla kullandırabilecekler.

Murat Kelkitoğlu - Güneş

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pensilvanya örgütü Cumhuriyet'in başına kimi geçirecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN