"Erdoğan düşmanlığı gözünü karartmış"

CNN TÜRK'te Şirin Payzın'ın sunduğu "Ne Oluyor?" programına konuk olan gazeteci-yazar İsmail Saymaz, gazeteci ve gazeteci arasında sert tartışma yaşandı. Cumhurbaşkanı'na hakaret etmenin düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğini söyleyen Elif Çakır sosyal medyada linç kampanyasına maruz bırakıldı.

Giriş Tarihi: 18.2.2015 04:19 Güncelleme Tarihi: 18.2.2015 09:26
Erdoğan düşmanlığı gözünü karartmış
, 'ın iddialarına cevap olarak konunun üzerinden değil Cumhurbaşkanlığı makamı üzerinden tartışılması gerektiğini söyledi.


CEZA YASADA VAR


Anayasanın 299. maddesinin Cumhurbaşkanına hakareti 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırdığını belirten Çakır "seversiniz sevmezsiniz ama Türkiye'de bir "Erdoğan fobisi oluşmuş durumda" dedi.


KILIÇDAROĞLU OLSAYDI...


Çakır, "Erdoğan değil de Kılıçdaroğlu olmuş olsaydı bu yasağı konuşmuş olacaktınız. Erdoğan olduğu zaman "Erdoğan tartışılmıyor" şeklinde konuyu başka bir noktaya çekiliyor." şeklinde konuştu


LİNÇ KAMPANYASI YAPILDI


CNN Türk'te bu tartışmalar yaşanırken sosyal medyada Elif Çakır'a yönelik bir linç kampanyası başlatıldı. Cumhurbaşkanı'na hakaret etmenin düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilmemesi gerektiğini söyleyen Elif Çakır Twitter üzerinden sistemli bir şekilde hakaret kampanyasına maruz bırakıldı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Erdoğan düşmanlığı gözünü karartmış"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN