kimdir?

Giriş Tarihi: 21.1.2016 09:45 Güncelleme Tarihi: 21.1.2016 10:29
Mustafa Koç kimdir?

kimdir? 1960 yılında Ankara'da doğan Mustafa Koç, Koç Ailesi'nin 3. Kuşak üyesi ve Rahmi M. Koç'un en büyük oğludur. Kardeşleri Ömer Mehmet Koç (1962) ve Ali Yıldırım Koç (1967)'tur.

MUSTAFA KOÇ KİMDİR?

1960 yılında Ankara'da doğan Mustafa Koç, Koç Ailesi'nin 3. Kuşak üyesi ve Rahmi M. Koç'un en büyük oğludur. Kardeşleri Ömer Mehmet Koç (1962) ve Ali Yıldırım Koç (1967)'tur.

1980 yılında İsviçre'de Lyceum Alpinum Zuoz'u bitirdikten sonra ABD'de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden 1984 yılında mezun olmuştur.

Çalışma yaşamına 1984'te Tofaş'ta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret'te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 1992 yılında Koç Holding'e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütmüştür. 2003 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı'dır.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yüksek İstişare Kurulu Onursal Başkanı ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Üyesi olan Koç, Finlandiya İstanbul Fahri Konsolosu'dur. Genç Başkanlar Organizasyonu üyesi olup, JP Morgan Uluslararası Konseyi'nde, Rolls-Royce Uluslararası Danışma Kurullarına ve Council on Foreign Affairs Uluslararası Konseyi'nde yer almaktadır. Bilderberg Toplantılarının Yürütme Kurulu üyesi'dir. 2005 yılında İtalya Hükümeti'nin Cavaliere D'Industria nişanı ile ödüllendirilmiştir.

Mustafa Vehbi Koç, ekonomik ve sosyal kalkınmaya büyük önem veren ve bu alanda World Monuments Fund ve Carnegie Vakfı ile BNP Paribas gibi saygın kuruluşlarca ödüllendirilen Koç Ailesi'nin sosyal ve kültürel yaşama katkılarını hayata geçiren Vehbi Koç Vakfı'nın Yönetim Kurulu ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nın Mütevelli Heyeti Üyesi'dir.


Caroline Giraud ile evli olup iki kız çocuğu (Esra ve Aylin) babasıdır.

, Abdülhamid'in subaylarından Nuri Paşa tarafından 1895'te yaptırıldığı Beykoz Kanlıca'daki Nuri Paşa Yalısı'nda oturmaktaydı.

TÜP MİDE AMELİYATI OLMUŞTU

Eşi Caroline Koç'un diyetisyen sayesinde 15 kilo vermesinin ardından Mustafa Koç da fazla kilolarından kurtulmak için ilk adımı attı. Kilolarından şikayetçi olan Mustafa Koç, sahibi oldukları İstanbul Amerikan Hastanesi'nde tüp mide ameliyatı (mide küçültme) oldu.

MİDESİNİN BÜYÜK KISMINI ALDIRDI


Başarılı bir ameliyatla midesinin büyük bir bölümünü aldırtan Mustafa Koç, ameliyattan iki gün sonra taburcu olup normal hayatına döndü.

İş, spor ve sanat dünyasında son zamanlarda zayıflamak için talep gören bu ameliyatı daha önce Murat Aksu, Levent Kızıl, Sema Sipahioğlu ve Eda Aşık yaptırmıştı. Oyunculardan da Pelin Öztekin yaptırmış ve 153 kilodan 75 kiloya düşmüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Koç kimdir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN