Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En güzel ve coşku dolu mesajları! - 2017 ile ilgili kısa uzun mesajlar ve sözler

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 1923’te ilan edilen Cumhuriyet’in 94. Yılı öncesi heyecan dorukta. Tüm Türkiye’de bu sene de coşku ile kutlanması beklenen 29 Ekim ile ilgili mesajlar ve sözler sabah.com.tr adresinde olacak. Binlerce insan çeşitli etkinliklere katılarak bu anlamlı günün coşkusunu yaşarken bazıları ise ile bayramı kutlayacak. İşte kısa ve uzun 29 Ekim mesajları ve Cumhuriyet ile ilgili sözler...

Giriş Tarihi: 28.10.2017 21:45 Güncelleme Tarihi: 28.10.2017 21:47
En güzel ve coşku dolu 29 Ekim mesajları! - 2017 Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kısa uzun mesajlar ve sözler

Her yıl tüm yurtta coşku ile kutlanan 29 Ekim 2017 Cumhuriyet Bayramı için geri sayım başladı. Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler ile kutlanacak bayram öncesi ise son hazırlıklar tamamlanıyor. Birçok insan kutlamalara katılırken bazıları ise 29 Ekim mesajları ile bu anlamlı günün coşkusunu yaşayabilecek. Resimli 29 Ekim mesajları ve sözleri sayesinde uzakta bulunan sevdiklerinize kolaylıkla coşku dolu en beğenilen kısa ve uzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajlarını gönderebileceksiniz. İşte 2017 resimli 29 Ekim sözleri ve Cumhuriyet ile ilgili mesajlar...

Resimli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajları sayesinde sevdiklerinize veya uzakta bulunan yakınlarınız ile bayramın coşkusunu beraber yaşayabileceksiniz. Whatsapp, Twitter, Facebook ve SMS olarak paylaşabileceğiniz resimli 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sözleri ve mesajlarını tek tek okuyucularımız için bir arada derledik.İşte Cumhuriyet'in 94. Yılına özel hazırladığımız birbirinden anlamlı coşku dolu ve en beğenilen 29 Ekim ile ilgili mesajlar ve sözler;


29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJLARI SÖZLERİ - KISA UZUN

Eğilmez başımıza taç yaptık hürriyeti, zaferle kalbimize yazdık Cumhuriyeti… Kutlu olsun 29 Ekim Cumhuriyet bayramımız!

Tüm temennim bu yılın Cumhuriyet kavramının ne olduğunu dahi bilmeyenlere; Cumhuriyet adına bir şeyler öğretmesi. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…

Cumhuriyetimizi kuruluş felsefesindeki hedeflere ulaştırmamızın da mümkün olacağını ifade etmek isterim. Bu duygularla, tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum.

Bu tarihi gün, bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür. Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun…

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor; tüm hemşerilerimizin ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun! Ne mutlu Türküm diyene!

Cumhuriyet kadınları sana müteşekkir sağ ol ATAM.

Cumhuriyet bayramı coşkusunun bütün milletimizce derinden yaşanması temennileriyle…

Cumhuriyet, etnik kökeni ne olursa olsun tüm yurttaşlarını Türk Ulusu çatı kimliğinde birleştirmiştir.

Cumhuriyetimizin 92. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı dileğiyle. "Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun"

"Türk ulusu büyüktür. Özgürlüğü ve barışı sever. Canı pahasına da olsa, Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacak güçtedir. Ve yaşatacaktır…Cumhuriyet, etnik kökeni ne olursa olsun tüm yurttaşlarını Türk Ulusu çatı kimliğinde birleştirmiştir."

Her karış toprağıyla bölünmez bütün olan ülkemiz Edirne'den Kars'a, İzmir'den Hakkari'ye, Sinop'tan Hatay'a, Türk Devleti'ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkesin ortak yurdudur.

Tekil devlet yapımız, ulusal birliğimizin, huzurun ve toplumsal barışın en önemli güvencesidir. Tekil devlet yapımızın, ülke tümlüğünün, ulusal birliğimizin sonsuza kadar korunacağından kimse kuşku duymamalıdır.

Demokrasi ilkesinin en yeni ve akılcı uygulamasını sağlayan hükümet biçimi cumhuriyettir.

Türk ulusunun yaratılışına en uygun olan yönetim cumhuriyettir.

Cumhuriyet erdeme dayanan bir yönetimdir.

Cumhuriyet düşünce, beden ve bilim bakımından güçlü koruyucular ister.

Geleceğe güçlü biçimde ulaşabilmek, Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmakla olanaklıdır.

Benim nâçiz vücudum birgün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.

Biz doğrudan doğruya milletseveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı, Türk topluluğudur.

Cumhuriyet fikir serbestliği taraftandır. Samimî ve meşru olmak şartıyla, her fikre hürmet ederiz. Her kanaat bizce muhteremdir.

Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.

Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemiyle devlet şekli demektir.

CUMHURİYET BAYRAMI'NIN ÖNEMİ

Cumhuriyet Bayramı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlanan bir millî bayramdır. Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı ülkelerde 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim tam gün olmak üzere bir buçuk gün resmî tatildir. 29 Ekimlerde stadyumlarda şenlikler yapılır, akşam ise geleneksel olarak fener alayları düzenlenir.
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyetin onuncu yılı kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku'nda, bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir.

29 Ekim 1923'te TBMM, Teşkilât-ı Esasiye Kanunu (1921 Anayasası)'nda yaptığı değişiklikle, devletin yönetim biçimini cumhuriyet olarak ilan etmiştir. Aynı gece bu ilan, atılan 101 pare top ile kutlanmıştır. 1924 yılında ise cumhuriyetin ilanı şenliklerle kutlanmıştır.

2 Şubat 1925'te, Hariciye Vekaleti'nce (Dışişleri Bakanlığı) düzenlenen bir kanun teklifinde 29 Ekim'in bayram olması önerilmiştir. Bu teklif Meclis Anayasa Komisyonu tarafından incelenmiş ve 18 Nisan'da karara bağlanmıştır. 19 Nisan'da ise teklif TBMM tarafından kabul edilmiştir. 628 sayılı bu kanun ile 29 Ekim, 1925'ten itibaren ülke içinde ve dış temsilciliklerde bayram olarak kutlanmaya başlamıştır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En güzel ve coşku dolu 29 Ekim mesajları! - 2017 Cumhuriyet Bayramı ile ilgili kısa uzun mesajlar ve sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN