Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'in popüler sosyal medyacısı yakalandı

Giriş Tarihi: 13.12.2014 11:11 Güncelleme Tarihi: 13.12.2014 12:15
IŞİD'in popüler sosyal medyacısı yakalandı

Hindistan’ın Bangalore şehrinde ’in en popüler hesaplarından birini yöneten Mehdi isminde bir kişi deşifre olduktan sonra Hindistan polisi tarafından gözaltına alındı.

Sosyal medya platformu 'da 'e ait olduğu bilinen hesaplar arasında 'en çok takip edilen' hesaplardan biri olan @ShamiWitness adlı hesabın kullanıcısı İngiliz Kanal 4 Televizyonu tarafından deşifre edildikten sonra tweetlerin atıldığı Hindistan'ın güneyindeki Bangalore şehrinde gözaltına alındı.

Polis Müdürü L. R. Pachuau, söz konusu şüphelinin cumartesi sabahı Bangalore'un banliyölerinde evi basılmak suretiyle gözaltına alındığını ve sorguya alındığını söyledi.

Polis Müdürü ayrıca, şüphelini evinde bazı önemli dökümanlar ve birçok fotoğraf bulunduğunu ve detaylarla ilgili öğleden sonra bir basın toplantısı yapılacağını belirtti. Şüpheli kişi Hindistan'daki üst düzey üç istihbarat servisi tarafından sorgulanacak.

IŞİD'İ BİTİRECEK HABER

AİLEM OLMASA IŞİD'E KATILIRIM

Kanal 4, gerçek hayatta adının Mehdi olduğu tespit edilen 24 yaşındaki şüphelinin @ShamiWitness kullanıcı adıyla attığı tweetler dışında bireysel olarak @ElSaltador adlı hesabı ve ElSaltador@gmail.com adlı bireysel mail adresini kullandığını açıkladı. IŞİD'in ünlü sosyal medya hesabının sahibinin Hindistan'da bir holdingde çalıştığını duyuran Kanal 4, diğer bilgileri ise güvenlik nedeniyle açıklamadı.

Neden IŞİD'e aktif olarak katılmadığı da sorulan @ShamiWitness adlı hesabın sahibi, "Aileme maddi olarak bakmak zorundayım yoksa IŞİD'e katılırım" cevabını vermişti.

@ShamiWitness adlı kişinin Twitter'de 18 bine yakın takipçisi bulunuyordu. Hesabın deşifre olmasının ardından Mehdi adlı kullanıcı hesabı kapatmıştı.

Suriye ve Irak topraklarında Ürdün büyüklüğündeki bir nüfusun bulunduğu alanı kontrol eden IŞİD, sosyal medyayı da etkili bir biçimde kullanıyor. Kaynak: Al Jazeera

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IŞİD'in popüler sosyal medyacısı yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN