Türkiye'nin en iyi haber sitesi

taviz vermeye hazır

Giriş Tarihi: 26.12.2014 08:28 Güncelleme Tarihi: 26.12.2014 10:18
Esad taviz vermeye hazır

'de Mart 2011'de başlayan savaş dördüncü yılına girmek üzere. Rusya'nın Muhaliflerle masaya oturtmaya çalıştığı 'ın taviz vermeye hazır olduğu kaydediliyor.

'de Mart 2011'de başlayan savaş dördüncü yılına girmek üzere. 200 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği savaşta çözüme yönelik ortaya atılan her öneri başarısızlıkla sonuçlanırken, Beşşar rejimi ile Rusya arasındaki diplomasi trafiğinin hızlandığı görülüyor.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Yardımcısı ve Putin'in Özel Temsilcisi Mihail Bogdanov ve Suriye Büyükelçisi Riyad Haddad'ın başkent 'da bir araya geldiğini ve ülkedeki krizle ilgili süreci görüştüklerini duyurdu. Bakanlık ayrıca, Rusya'nın Suriye'de tarafları bir araya getirme önerisiyle ilgili görüş alışverişinde bulunduklarını belirtti.

OCAKTA MOSKOVA YOLCUSU

Bogdanov 7 Aralık'ta İstanbul'da Suriye Muhalif ve Devrimciler Koalisyonu (SMDK) Başkanı Hadi Bahra ile görüşmüştü. Kısa bir süre önce de Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir araya gelmişti. Diğer taraftan Esad'ın ocak ayında Moskova'ya yapacağı ziyarette sergileyeceği tavır merak konusu. Rusya'nın hedefinin rejim ve muhalifleri bir araya getirmek olduğu açıklanırken, yeni plana göre Esad'ın yetkilerinden taviz vermeye ve çoğunluğu muhaliflerden oluşacak hükümete razı olacağaı kaydediliyor. Yeni Şafak

ESAD GÖÇMEN KUŞLARI KORUYACAK!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esad taviz vermeye hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN