Çipras'a sabun bile bırakmamış!

Ağır hasarlı ’ı kalkındırmayı vaadeden , Maksimos Konağı’na girdiğinde büyük şok yaşadı. Eski Başbakan konuttan ayrılmadan önce sabun ve tuvalet kağıdı da dahil herşeyi götürmüştü.

Giriş Tarihi: 29.1.2015 10:05 Güncelleme Tarihi: 29.1.2015 11:44
Samaras Çipras'a sabun bile bırakmamış!

Eski Başbakan Andonis 'ın Maksimos Konağı'ndan ayrılmadan önce sabun ve tuvalet kağıdına varana kadar her şeyi beraberinde götürdüğü anlaşıldı. Yunan geleneklerine göre eski başbakanlar halefi konağa ulaşıp tebrik edilene dek başbakanlık konutundan ayrılmıyor. Ancak 'ın yeni Başbakanı Çipras'ı selefi Samaras yerine başka bir sürpriz bekliyordu. Başbakanlık konutundan Çipras gelmeden ayrılan Samaras, bununla kalmayarak beraberinde konutun tüm eşyalarını da götürdü.

ÇİPRAS ÖYLE BİR BAKAN ATADI Kİ!- TIKLAYIN

ÇİPRAS AK PARTİ'Yİ ÖRNEK ALMIŞ!- TIKLAYIN

TSİPRAS'IN TÜRKİYE ŞAŞKINLIĞI- TIKLAYIN

İNTERNETE GİREMEDİ

Alman Der Spiegel dergisinde yer alan habere göre Samaras, taşınma telaşından kablosuz internet şifresini bırakmayı "unutunca" yeni Başbakan, ancak salı gecesi resmi başbakanlık Twitter hesabına erişmeyi başarabildi. Konut personelinin "Karanlıkta oturuyoruz. İnternet yok, e-posta yok, birbirimizle iletişim kurabileceğimiz hiçbir yol yok" sözleriyle durumdan şikayet ettiği belirtildi. Samaras'ın götürdükleri sadece internetle sınırlı değil. Eski Başbakanın bilgisayarlar ve belgelerden temel temizlik eşyalarına kadar tüm eşyaları da yanına aldığı ortaya çıktı. Sabunlar, diş fırçaları, diş macunları, havlular ve hatta tuvalet kağıtları da dahil konutta tek bir eşya kalmadı. Çipras'ın "Her şeyi götürmüşler. Sabun bulmak için 1 saat uğraştım" dediği öne sürüldü. (Yeni Şafak)

YUNANİSTAN SEÇİMİNİN AYRINTILARI- TIKLAYIN

SYRİZA KOALİSYONU ONLARLA KURDU- TIKLAYIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samaras Çipras'a sabun bile bırakmamış!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN