Türkiye'nin en iyi haber sitesi

boşaltıldı lar arttı

Giriş Tarihi: 22.2.2015 16:56 Güncelleme Tarihi: 22.2.2015 17:22
Türbe boşaltıldı çatışmalar arttı

Türkiye’nin operasyonla boşalttığı si’nin çevresinde ve PYD arasındaki lar şiddetlendi.

'in Kobani'den çıkartılmasının ardından, PYD'nin silahlı kanadı YPG sınır boyunca Batı'ya doğru ilerlemeye başlarken lar sinin olduğu bölgenin yakınlarına taşındı.

Kobani'den çıkarıldıktan sonra hava bombardımanları ile lojistik yolları da kesilen IŞİD, kasaba çevresindeki bir çok köyü de kaybederek Kobani operasyonunu başlattığı Cerablus ilçesine geri çekildi.

En son Kobani'nin batısında 48 köyü ele geçiren YPG ile IŞİD'in kontrolünde bulunan Cerablus ilçesi arasındaki mesafe 4 kilometreye kadar düşmüş durumda.

YPG batıdaki stratejik öneme sahip Zağros tepesinden sonra Berkel, Zormağar ve Getaş köyleri ile Kobani'nin güneyinde yer alan Herus, Hemdine Rojova, Hemdine Rojhilat, Dafiye, Seyyit Keta, Hirab Bergir, Hatuniyye, Kofin, Nasır ve Şete köylerinde ile Güneybatı bölgesinde ki Pilling ve Şam köylerinde de kontrolü sağladı.


TÜRBE BOŞALTILDIKTAN SONRA

Al Jazeera'dan Yılmaz Bilgen'in haberine göre bu sabah Türk ordusu tarafından gerçekleştirilen operasyonu sonrasında Süleyman Şah Türbesi etrafında YPG ile IŞİD arasında şiddetli çatışmalar başladı.

Çatışmalar, Türk ordusu tarafından 'istismara sebebiyet vermemesi' amacıyla kullanılamaz hale getirilen Süleyman Şah Türbesi çevresinde yer alan Horus, Şuhul kavşağı, Şehade ve Der Halaf köylerinde sürüyor.

Çatışmalar boşaltılan türbenin 600 metre yakınlığında bir mesafede gerçekleşiyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türbe boşaltıldı çatışmalar arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN