Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den Putin'i çıldırtacak hamle

Giriş Tarihi: 24.2.2015 22:16
İngiltere'den Putin'i çıldırtacak hamle

Başbakanı , eğitim vermek amacıyla 'ya askeri personel göndereceklerini belirtti.

İngiliz Parlamentosu'nun İrtibat Komisyonu'nda, krizi ve ile ilişkiler konularında üyelerin sorularını yanıtlayan Başbakan Cameron, "Gelecek ay İngiliz askeri personeli göndererek, tavsiye ve eğitim desteği vereceğiz. Bu, askeri eğitim, taktiksel istihbarat, lojistik, tıbbi yardım gibi konuları kapsayacak" diye konuştu.

Cameron, ordunun dayanıklılığını geliştirmek için Ukrayna ile piyade eğitim programı başlatacaklarını, Ukrayna güçlerine silah desteği sağlanmayacağını, sadece askeri eğitim verileceğini kaydetti.

"Rusya'nın Avrupa Birliği'nin (AB) stratejik ortağı gibi davranmadığının açık olduğunu" ifade eden Cameron, ancak ülkesinin İran gibi konularda Rusya ile birlikte çalıştığını söyledi. AB'nin, Ukrayna konusunda Rusya'ya karşı duramazsa derinden hasar verecek sonuçlarla karşılaşılabileceğini belirten Başbakanı Cameron, "Putin'in dizginlenemezse Baltık ülkelerini ya da Moldova'yı da hedef alabileceğini" bildirdi.

İngiliz basınında yer alan haberlerde de Mart ayı başında 75 İngiliz askerinin Ukrayna'nın batısına giderek, buraya konuşlanacağı ve 6 ay ülkede kalacağı aktarıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İngiltere'den Putin'i çıldırtacak hamle
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN