Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yarın okullar tatil mi? - 7 Ocak 2015 tatil mi?

Yurdun büyük kesimini etkisi altına alan soğuk ve yağışlı nedeniyle bazı il ve ilçelerde bugün eğitime ara verildi. İşte etkili yağış nedeniyle yarın da eğitime ara verilen il ve ilçeler...

Giriş Tarihi: 6.1.2015 15:55 Güncelleme Tarihi: 6.1.2015 23:21
Yarın okullar tatil mi? - 7 Ocak 2015 tatil mi?

Valiliği, kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 7 Ocak Çarşamba günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verildiğini duyurdu.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, son hava tahmin raporunda, İstanbul'da öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak devam eden kar yağışının gece saatlerine kadar il genelinde aralıklı ve yoğun olmasının beklendiği, sıcaklığın mevsim normallerinin 4-6 derece altında seyrederek, eksi değerlere düşmesi sonucu don ve buzlanma olacağı, kuvvetli rüzgarın da etkisiyle zaman zaman tipiye dönüşecek kar yağışının miktar ve etkisinin artarak yarın akşam saatlerine kadar aralıklarla devam edeceğinin bildirildiği aktarıldı.

Araç trafiği ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuz etkiler ile İstanbul'un özel durumu ve öğrencilerin sağlığı göz önüne alınarak, herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 7 Ocak Çarşamba günü de bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesinin uygun görüldüğü belirtilen açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile personelin idari izinli sayılacağı kaydedildi.

İstanbul Valiliği aynı gerekçelerle bugün de eğitime bir gün ara verilmesini kararlaştırmıştı.

İŞTE YARIN EĞİTİME ARA VERİLEN İL VE İLÇELER

ANKARA

Valiliği, hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağı beklendiğinden Çarşamba ve Perşembe günü Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime iki gün süre ile ara verildiğini açıkladı.

Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle; "İlimizde hafta sonuna kadar yapılan meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde; Hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağı beklendiğinden; 07-08 Ocak 2015 tarihlerinde (Çarşamba ve Perşembe) Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime iki gün süre ile ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de aynı tarihlerde idari izinli sayılmaları uygun görülmüştür. Vatandaşlarımızın, oluşacak aşırı buzlanma ve don olayına karşı dikkatli ve tedbirli olmalarında fayda bulunmaktadır."

KAYSERİ
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, il genelindeki okulların 1 gün tatil edildiğini duyurdu.

Vali Orhan Düzgün, twitter hesab��ndan yaptığı duyuruda, 'İlimizdeki olumsuz hava şartları nedeniyle 7/1/2015 Çarşamba günü okullar (üniversiteler hariç) tatil edilmiştir' dedi.

ÇORUM

Çorum Valisi Ahmet Kara, olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta okullarla kamuda çalışan hamile ve engelliler için verilen tatil kararının bir gün daha uzatıldığını belirtti.

Vali Kara yaptığı açıklamada, gece başlayan ve sabah saatlerinde tipi şeklinde etkisini artıran kar yağışı nedeniyle bugün okulların tatil edildiğini hatırlattı.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA TAHMİNİ İÇİN TIKLAYIN!

Yarın da aynı olumsuzlukların devam edebileceği düşüncesiyle merkez ve 13 ilçede İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okul öncesi, ilk ve ortaokulların tatil edilmesine karar verildiğini ifade eden Vali Kara, kamuda çalışan hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılacağını kaydetti.KASTAMONU

Kastamonu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime 2 gün ara verildi.

KAYSERİ

Kayseri'nin Sarız İlçesi'nde yoğun kar yağışından dolayı okullar 2 gün tatil edildi.

Kayseri'de 2 gündür aralıklarla devam eden kar, bugün öğle saatlerinden itibaren kent merkezinde de etkisini gösterdi. Yoğun kar yağışı ile beraber Sarız ilçesinde okulların 2 gün tatil edildiği öğrenildi.

KOCAELİ

Kocaeli Valiliği ile genelinde devam eden yoğun kar yağışı deneniyle yarın da okulların tatil edildiği duyuruldu.

Koceli Valiliği'nden yapılan açıklamada, 'Meteoroloji yetkililerince; 6 Ocak 2015 günü il genelinde akşam saatlerinden itibaren devam eden kar yağışının, 7 Ocak 2015 günü de yoğun bir şekilde devam edeceği, hava sıcaklığının en yüksek sıfır derece olacağı tahmin edilmektedir. Artarak devam eden elverişsiz hava şartlarındaki bu durumun olumsuzluğa ve mağduriyete yol açmaması amacı ile Kocaeli il genelinde anaokulları ile ilk, orta ve liselerde (Rehabilitasyon Merkezleri dahil) 7 Ocak 2015 tarihinde eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür' denildi.
Açıklamada ayrıca aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personel idari izinli sayılacağı bildirildi.

TUNCELİ

Kar yağışı nedeniyle, Nazimiye, Pülümür ve Hozat ilçelerinde okullar 2 gün, Ovacık ve Mazgirt'te 1 gün, Çemişgezek İlçesi'nde de taşımalı eğitim yapılan okullarda bugün eğitime ara verilirken, il merkezi ve bağlı köy okullarında da 2 gün valilik kararı ile okullar tatil edildi.

SİVAS

Yağışlı hava nedeni ile Sivas genelinde yarın itibariyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi. İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı karar doğrultusunda ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

SAMSUN

Samsun Valiliği resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, yarın (07 Ocak Çarşamba) il genelinde tüm ilkokul, ortaokul ve liselerin yoğun kar yağışı nedeniyle oluşan olumsuz hava şartlarından dolayı tatil edildiği açıklandı.

ISPARTA

Isparta'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın da tatil edildi. Isparta'da dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı yaşamı olumsuz yönde etkiliyor. Isparta Valiliği'nin gece yarısı aldığı kararla bugün eğitime 1 gün süreyle ara verilirken, Valilik meteorolojik verileri göz önünde bulundurarak okulların yarın da tatil edilmesine karar verdi.

Isparta Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimizde etkisini sürdüren kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il merkezimizde bulunan anaokulu, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda eğitim ve öğretime 7 Ocak 2015 tarihinde bir gün süreyle ara verilecektir. Ayrıca yine il merkezimizde görev yapan engelli kamu personeli de 7 Ocak 2015 tarihinde bir gün süreyle idari izinli sayılacaktır. İlçelerimizde ise konu kaymakamlarımız tarafından değerlendirilecektir" denildi.

AMASYA

Amasya'da il genelinde etkili kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilecek.

Amasya Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş yaptığı açıklamada, il genelinde kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam ettiğini belirtti.

Hava koşulları nedeniyle bugün bazı ilçelerde ve taşımalı sistemin uygulandığı yerlerde okulları tatil ettiklerini anımsatan Güneş, "İl Hıfzıssıhha Kurulunun kararı gereği yarın tüm il genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler tatil edildi" dedi.

ZONGULDAK

Zonguldak'ta, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın için 1 gün tatil edildi.

Kentin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 40 santime ulaştı. Yüksek mahallelerdeki yollarda ulaşım zaman zaman aksadı. Zonguldak- İstanbul ve Zonguldak- Ankara karayollarında ise kar nedeniyle TIR'lar zaman zaman bekletiliyor. Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamada ise beklenen kar ve don olayı nedeniyle il merkezi, merkeze bağlı beldeler, Kozlu, Kilimli, Devrek, Ereğli ve Gökçebey ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar yarın 1 gün tatil edildi. Kamuda çalışan hamile ve engellilerin de izinli sayılacağı bildirildi.

ŞANLIURFA

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, dondurucu soğukların etkili olduğu Karacadağ bölgesinde okullar 1 gün tatil edildi.
Karacadağ bölgesinde elektrik kesintileri devam edince, Siverek Kaymakamlığı tarafından öğrenciler üşümesin diye 22 mahalle okulunda eğitime 1 gün ara verildi.

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kötü hava koşullarının etkili olduğu Üçkuyu, Çavuşlu, Gedik, Örgülü, Karabahçe, Böğürtlen, İleri, Küptepe, Sofice, Eğriçay, Çıkrık, Ekili, Eskihan, Eyüp-Cenap Gülpınar, Ülkülü, Uzunziyaret, Gürakar, Dalkaya, Erkonağı, Çağa, Ekinci, Taşhan ilkokullarının bir gün tatil edildiği açıklandı.

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ) yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre; Karacadağ bölgesinde yoğun hava muhalefetinden dolayı elektrik tellerinin koptuğu ve ekiplerin aralıksız çalışarak kesintilerin kısa sürede giderileceği söylendi.


YALOVA

Yalova'da okullar bir gün tatil edildi.

Yalova'da yoğun kar eğitimi de vurdu. İl genelinde öğrencilerin okullara gidiş gelişlerinde sıkıntı yaşanması için Yalova Valiliği il merkezi ve ilçelerdeki bütün okulların bir gün süre ile tatil edilmesine karar verdi. Yalova'da eğitim ve öğretime 8 Ocak 2015 Perşembe günü devam edilecek.

ORDU

Ordu'da yoğun kar yağışı sebebiyle 13 ilçede okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Ordu Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı sebebiyle Akkuş (IMKB Okulu hariç), Çamaş, Çatalpınar, Fatsa, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz (Yokuşdibi ve Derinçay Mahallelerinde), Korgan, Kumru, Mesudiye ve Ulubey'de 1'er gün, Çaybaşı ilçesinde 2 gün süreyle okullar tatil edildi.

AFYONKARAHİSAR

Afyonkarahisar'da yoğun kar yağışından dolayı eğitime yarın da ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, meteorolojik veriler ve devam eden kar yağışı nedeniyle öğrencilerin sıkıntı yaşamaması için il merkezi ile merkez ilçeye bağlı köy ve beldelerdeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde bugün olduğu gibi yarın da eğitime ara verildiği belirtildi.

Engelli ve hamile kamu görevlilerinin de aynı tarihte bir gün idari izinli olacağı kaydedildi.

KARABÜK

Karabük'te etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerinde yarın ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edildi.

Karabük Valiliği'nden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Meteorolojiden alınan bilgilere göre, ilimizde bu geceden itibaren aralıklarla yoğun ve etkili kar yağışı olacaktır. Kar yağışıyla birlikte mevsim normallerinin altında seyredecek düşük sıcaklık, buzlanma ve don olayları da beklenmektedir. Bu sebeple ilimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları 07 Ocak 2015 Çarşamba günü bir gün tatil edilmiştir."

DENİZLİ

Denizli'nin Honaz İlçesi'nde kar kalınlığı 38 santimetreyi buldu. Kar yağışının sürdüğü Honaz'da Belediye Başkanı Ak Partili Turgut Devecioğlu, ilçenin ana arterlerinin açık olduğunu, Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalleye dönüştürülen köy yollarını ulaşıma açılması için gayret gösterdiklerini söyledi.

Devecioğlu, "Kar kalınlığı 38 santimetreyi buldu. 15 yıldır böyle kar yağmıyordu. Halkımızdan rica ediyorum; yiyecek sıkıntısı çeken kuşlar için balkon ya da camlarının önüne yem bıraksınlar" dedi.

BOLU

Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, twitter hesabından yaptığı açıklama ile kar yağışı nedeniyle okulların yarın için bir gün süreyle tatil edildiğini açıkladı.

Vali Zahteroğulları, 'Evet, hava ve yol koşulları zorunlu kıldığında tatil olacağını söylemiştik. Yarın 7 Ocak Çarşamba tatil' tweet'ini paylaştı.

Öğrenciler de Vali Zahteroğulları'nın tweet'ine karşılık, 'Valilerin en cicisi', 'Bir gün tatille 20 bin öğrencinin duasını aldınız sayın valim', 'Adamsın adam', 'Valilerin en yakışıklısı', 'En büyük vali bizim vali', 'Bence direkt yarı yıl tatiline girelim' ve 'Allah razı olsun vali amca' gibi tweetlerle sevinçlerini paylaştı.

Yarın Bolu'da il genelindeki tüm okullar tatil edilirken, ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ve hamileler de idari izinli sayılacak.

ARDAHAN

Ardahan'da merkeze bağlı köylerdeki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker yaptığı açıklamada, kent merkezine bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiğini bildirdi.

Yoğun kar yağışı ve tipinin eğitimi aksattığını ifade eden Eteker, "İlçelerin tatil etme kararını kendilerine verdik. Çünkü hava bölgelerde değişebiliyor. Şu an biz Ardahan merkez hariç, merkeze bağlı tüm köyleri tatil ettik. İlçelerin merkez veya köyleri de kendilerinin karar vermesini istedik" dedi.

Bu arada, yoğun kar yağışı ve tipiden dolayı Ardahan-Şavşat karayolu da ulaşıma kapandı.

Ardahan-Posof ile Ardahan-Göle karayollarının ulaşıma açılması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

ADIYAMAN

Çelikhan ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

Çelikhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Acar yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve fırtına nedeniyle okulların 2 gün tatil edildiğini belirtti.

KARS

Kars'ın Sarıkamış ve Susuz ilçelerinde fırtına ve tipi nedeniyle merkez ile köylerde eğitime bir gün ara verildi.

Sarıkamış Kaymakamı Muhammed Gürbüz de hava şartlarının olumsuz olması nedeniyle dün öğleden sonra başlattıkları ni bir gün daha uzattıklarını bildirdi.

Gürbüz, yaptıkları toplantının ardından 7 Ocak Çarşamba ilçe merkezi ve köylerdeki tüm okullar için tatil kararı aldıklarını kaydetti.

OSMANİYE

Osmaniye'de sağanak nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan açıklamada, olumsuz hava şartlarından dolayı il genelindeki tüm okullarda eğitime 7 Ocak Çarşamba ara verildiği belirtildi.

DÜZCE

Düzce'de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki tüm okullarda eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtilerek, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla kentteki tüm okullarda eğitim ve öğretime 7 Ocak Çarşamba ara verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

BİLECİK

Bilecik'te kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Bilecik Valiliğinden yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla Osmaneli ilçesi dışında kent merkezi ve ilçelerde anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim ve öğretime 7 Ocak Çarşamba ara verilmesinin uygun görüldüğü belirtildi.

Osmaneli ilçesinde ise aynı gün sadece taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime ara verildiği, ilçe merkezinde eğitime devam edileceği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile personelin idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ARDAHAN

Ardahan'da kar yağışı ve tipi nedeniyle kent merkezi ile Hanak, Çıldır ve Göle ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün verildiğini bildirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tevfik Fikret Eteker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve tipinin eğitimi aksattığını belirterek, "İlk olarak Ardahan, yani il merkezine bağlı köylerde tatil kararı aldık ancak hava muhalefetinin arttığını görünce kent merkezi ile Hanak, Çıldır ve Göle ilçelerini de ekledik. Yarın Ardahan ve üç ilçemizin merkez ve köylerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim yapılmayacak" dedi.

BALIKESİR

Balıkesir'in Kepsut ilçesinde kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Kaymakamlıklarının aldığı kararla olumsuz hava koşulları nedeniyle Kepsut'da ilk ve orta dereceli okullarda, merkez Altıeylül ve Karesi ile Susurluk, Dursunbey, Sındırgı ve Bigadiç ise taşımalı sistemle eğitim verilen kurumlarda eğitime 7 Ocak Çarşamba ara verildi.

GİRESUN

Giresun'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Alucra, Çamoluk, Dereli, Doğankent ve Güce ilçesinin tamamında, Giresun kent merkezi ile Bulancak ve Yağlıdere ilçelerinin köylerinde, Giresun kent merkezi ile Bulancak, Yağlıdere ilçe merkezlerinde ise taşımalı eğitime dahil okullarda eğitime 7 Ocak Çarşamba, Akkurt ve Şebinkarahisar'da ise 7-8 Ocak tarihlerinde ara verildiğini belirtti.

BURDUR

Burdur'da olumsuz hava şartları nedeniyle il genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışından dolayı il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda 7 Ocak Çarşamba eğitime ara verildiğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yarın okullar tatil mi? - 7 Ocak 2015 tatil mi?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN