Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bahçeli, davalık olduğu şairi MHP'ye çağırdı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir şiirinde kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açtığı Ülkücü hareketin sembol isimlerinden Ozan Arif'i partiye davet etti. Bazı eski Ülkücülerin 'Evet' kampanyası yürüttüğü referandumda kan kaybı yaşayan MHP'yi güçlendirmek için küskünlerle barış ilan eden Bahçeli, eski Bayındırlık Bakanı Koray Aydın, Ümit Özdağ, Sadi Somuncuoğlu, Ali Güngör, Mustafa Çalık ve eski Özel Kuvvetler Komutanı Engin Alan'ı da çağırmıştı. Bahçeli'nin, "Ülkenin bekası için gelin birlikte çalışalım" dediği Ozan Arif'in Almanya'da olduğu için henüz yanıt vermediği öğrenildi. Daveti doğrulayan MYK Üyesi Lütfü Türkkan, "Ülkücü hareketteki dağınıklık kalkmalı. Devlet Bey'in Ozan Arif ile davalık olması başka, bugün yaşadığımız durum başka. Gün, kavga günü değil" dedi.

DAVALIK ŞİİR

Bahçeli, 2007'de bir gazetede yer alan şiirinde hakaret ettiği gerekçesiyle Arif'e açtığı, Ankara 2'nci Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davada şairden 2 bin lira tazminat kazanmıştı. Arif, dava konusu olan 12 kıtalı şiirinde, eskisi gibi Ülkücü olmadığını söyleyen Bahçeli'ye şöyle yüklenmişti:
"Ozan Arif yeter, kafidir bunlar,
anladıysa eğer erbaş olanlar,
başçavuş da eşek değil ya anlar,
değişen ben miyim, yoksa onlar mı?"


Başbuğ Türkeş'e gitti
MHP Genel Başkanı, bayram namazını Ankara'daki Gazi Merkez Camii'nde kıldı. MHP yöneticileri ile geldiği camide vatandaşların ilgisiyle karşılaşan Bahçeli, herkesle tek tek tokalaştı. Devlet Bahçeli ve beraberindekiler daha sonra MHP'nin kurucusu ve eski Genel Başkanı Alpaslan Türkeş'in Atatürk Orman Çiftliği-Emek kavşağında bulunan kabrine gitti. Burada kendisini bekleyen partili gençlerle bayramlaşan Bahçeli, dua ettikten sonra Türkeş'in mezarına kırmızı ve beyaz karanfiller koydu ve mezarı suladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeli, davalık olduğu şairi MHP'ye çağırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN