Çeyrek altının iki katı olan olarak bilinen bu altın çeşidi özellikle hediyelik olarak kullanımının yaygınlığı ile bilinmektedir. Yarım altının üretimi bir yüzünde Atatürk resmi ile beraber bu portrenin altında ise basıldığı tarih bulunmaktadır. Yarım altın 22 ayar olarak üretilmektedir. Has altın olarak ağırlığı 3,21 grama tekabül etmektedir. Öte yandan yatırım amacıyla da kullanılmakta olan bu altın çeşidi, tarihler boyunca fazlasıyla tercih edilmesiyle bilinir.

Gün içerisinde yatırımlarını doğru şekilde yönlendirmek isteyen binlerce kişi Yarım altın fiyatı bugün ne kadar, kaç TL oldu? Sorularına ilişkin anlık ve güncel yanıtı araştırıyor. Kapalıçarşı ve serbest piyasalarda yer alan güncel ve canlı yarım altın fiyatı için doğru adres ise her zaman olduğu gibi yine sabah.com.tr! SABAH Finans ile kolay ve hızlı bir şekilde altın fiyatlarına ilişkin tüm bilgilere ve uzman yorumlarına ulaşabilirsiniz.

İşte Kapalıçarşı`da Yarım altın fiyatı bugün ne kadar, kaç TL oldu? Sorusunun yanıtı ile Yarım altın satış fiyatı ve alış fiyatı ile altın fiyatları uzman yorumları ve tahminleri…