"Darbe" raporu mahkemeye ulaştı

Giriş Tarihi: 11.1.2013 11:00 Güncelleme Tarihi: 11.1.2013 13:40

"" davasında TBMM Darbe Komisyonu'ndan istenen rapor, mahkemeye ulaştı.

"Ergenekon" davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, TBMM'ye yazı yazılarak, Darbeleri Araştırma Komisyonu'nun hazırladığı rapor ve eklerinin dava dosyasına gönderilmesini istemişti. Bugün görülen duruşmada söz konusu raporun mahkemeye ulaştığı bildirildi.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli , CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 67'si tutuklu 275 sanıklı '''' davasının 275. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, gazeteci Tuncay Özkan ve emekli orgeneraller Hurşit Tolon ve Hasan Iğsız'ın da aralarında bulunduğu 38 tutuklu sanık katıldı.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Ankara GATA'da tedavi gören Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli tuğgeneraller Veli Küçük ve Levent Ersöz ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in de aralarında bulunduğu 29 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi. Bu davadan tutuksuz yargılanan ''Odatv'' davasının tutuklu sanığı Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada ara kararlar üzerine dosyaya gelen evrakları okuyan Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, TBMM Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu tarafından Kasım 2012'de hazırlanan raporun, 2 ciltlik kitap halinde ve ekindeki 1 harddisk ile mahkemeye gönderildiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Darbe" raporu mahkemeye ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN