Türkiye'nin en iyi haber sitesi

te flaş gelişme

Başbakan Yardımcısı , yurt dışında yaşayan Türkler için 10 bin avro olan ücretinin indirilmesiyle ilgili bir çalışma yürüttüklerini belirterek, "Olumlu netice çıkacaktır" dedi.

Giriş Tarihi: 20.5.2013 14:34 Güncelleme Tarihi: 20.5.2013 17:19
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin Anvers Başkonsolosluğu konutunda basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının bedelli askerlikle ilgili taleplerini bildiklerini kaydeden Bozdağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuyla ilgili çalışma yapılması talimatını verdiğini ve ilgili Bakanlıkların gerekli çalışmayı yürüttüklerini dile getirdi. Bozdağ, "Bunun nihayetinde bir karar verilecektir, inşallah olumlu bir yönde karar alınacaktır" şeklinde konuştu.

Bakan Bozdağ, "Bu taleplere olumsuz baksak değerlendirmeye almazdık. Sürdürülen çalışmanın akabinde olumlu bir netice çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

Bakanlar Kurulu'nda, yurt dışında yaşayan vatandaşlarla, aileler, çocuklar, yaşlılar ve engellilerle daha yakından ilgilenmek ve sorunlarına çözüm bulabilmek bakımından büyükelçilikler bünyesinde aile müşavirlikleri ile aile ataşelikleri kurulması kararı alındığını anlatan Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın konuyla ilgili hazırlıkları sürdürdüğünü belirtti.

Bozdağ, "TBMM tatile girmeden önce aile müşavirlikleri ve ataşelikleri kurulması konusundaki kanunu çıkaracağız. Yurt dışındaki vatandaşlarımızla bu anlamda daha iyi bir iletişim kurma imkanı bulacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bedelli askerlikte flaş gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN