Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YGS'de kriz planı

Seçimlere kısa süre kala harekete geçen paralel yapı, hükümeti zor durumda bırakmak için YGS provokasyonuna hazırlanıyor. Buna göre 30 Mart seçimlerinden önce 23 Mart'ta yapılacak YGS için özellikle görev alan öğretmenler, sınav günü son dakikada görev yerine gitmeyerek sınavı sabote edecek. Milli Eğitim Bakanlığı'na da ulaşan o iddialara göre sabotaj sınavdan önce alınacak sağlık raporlarıyla gerçekleşecek. Paralel yapıya yakınlığıyla bilinen Aktif-Sen'e bağlı öğretmenlerin organize ettiği öğrenilen 'YGS planına' göre sınavdan önce de "sorular sızdırıldı" haberiyle hükümet zor durumda bırakılacak

SABOTAJ İTTİFAKI

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda cemaate yakınlığıyla bilinen Aktif- Sen üzerinden yürütüldüğü iddia edilen çalışmalarda, CHP'ye yakınlığıyla bilinen Eğitim-Sen'e bağlı öğretmenlere de teklifler götürüldüğü ileri sürülüyor. YGS için şubat ayı sonunda görevlendirmeler yapılmış, bu hafta da görev yerleri belli olmuştu.

TEZGÂH İFŞA OLDU

Okullardaki öğretmen odalarında dahi konuşulmaya başlanan kirli tezgâh, kendisine de benzer teklif yapılan öğretmenler eliyle bozuldu. SABAH'a konuşan 12'nci sınıf Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Serpil Y., İstanbul'da görev yaptığı okulda, bir öğretmen arkadaşının yanına gelerek 23 Mart'ta yapılacak YGS için görev almasını istediğini belirtti. Serpil Y., "Bana 'Hocam siz görev alın' deyince sebebini sordum. 'AKP'ye gereken dersi YGS'de vereceğiz' cevabını verdi. Görevli olanlara da 'sınav günü rapor alıp sınava gelmeyin' diyorlar. Zaten bunlar öğretmen odasında sürekli konuşuyorlar" dedi.

MEB ÖNLEM ALIYOR
YGS ile ilgili kaos çıkabileceğine ilişkin iddialar sonrasında harekete geçen MEB, ÖSYM ile işbirliği halinde bazı tedbirleri hayata geçirecek. Güvenlik önlemlerinin artırılmasından, yedek görevli sayısının çoğaltılmasına kadar bir dizi önlem şimdiden alındı. Bu kapsamda sınav görevlerini yerine getirmeyen veya ihmal edenler hakkında da yasal işlemler yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YGS'de kriz planı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN