Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Din içinde paralel din kurmaya çalışıyorlar'

"Devlette paralel yapı, din içinde paralel din kurma çabası var" uyarısında bulunan Erdoğan: Bu meydanlar tek ceketim var deyip içine dünyayı sığdıranlara itiraz ediyor

Başbakan Tayyip Erdoğan dün Sakarya ve Bursa mitinglerinde konuştu. Erdoğan, Pensilvanya'nın piyonlarını kullanarak Türkiye'ye saldırıldığını belirterek, şu mesajları verdi:

HESABINI AĞIR ÖDEYECEKLER:
Devlet içinde devlet, paralel yapılanma olmaz. Kim bu yola başvuruyorsa bedelini hesabını ağır öder ve ödeyecekler. 30 Mart da bunun başlangıç adımıdır. Gezi olaylarında başarılı olamadılar ama saldıranlar iyot gibi açığa çıktı. Türkiye'nin bölgesel ve küresel güç haline gelmesinden rahatsız olanlara 30 Mart bir cevap günü olacak.

GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ:
İstediğin kadar tuzak kur, halkın, Hakk'ın bir tuzağı var. Bunlar bunu görmediler. Artık AK Parti, milletiyle bu yolda gümbür gümbür geliyor.

SAYGIMI KAYBETTİM:
Pensilvanya'nın piyonlarını kullanarak Türkiye'ye, devletimize, milletimize, ulusal güvenliğimize karşı bir saldırı var. Bir Başbakanı, Cumhurbaşkanı'nı, bakanları dinleyemezsiniz. Ama bunlar dinlediler. Bir Müslüman bir diğer Müslüman'ı veya insanı özel mahremine girip dinleyemez, gözetleyemez. Ama bunlar bunu yaptı. Neymiş, hoca efendi.. Şu hale bak. 10-15 yıl benim de bir saygım vardı ama ben bu saygılarımı falan kaybettim.

BEDDUALAR BUMERANG GİBİ DÖNER:
Gece beddua seansları yapıyorlar. Allah ıslah etsin. Öğrenci yavrularımızı kaldırıyorlar, 'Başbakan'a beddua' diyorlar. Bu beddualar tutmaz, bumerang gibi döner onları vurur.

PARALEL DİN KURMA ÇABASI:
Ben bu meydanda çok farklı bir hassasiyeti görüyorum. Milletimin itirazını, haykırışını, adeta şahlanışını görüyorum. Millet çirkin siyasete, kaset, iftira, montaj siyasetine, diniyle alay edenlere, dini değerlerini ayaklar altına alanlara, devlet içinde yapılanma, din içinde paralel din kurmaya çalışanlara buradan itiraz ediyor. "Tek ceketim var* deyip, o ceketin içine dünyayı sığdıranlara itiraz ediyor.

NEDEN SAKARYA DEĞİL PENSİLVANYA:
Pensilvanya'da inziyaya çekildim deyip oradaki malikanesinden Türkiye'yi karıştıranlara, Türkiye'de fitne çıkarmaya çalışanlara itiraz ediyor. 'Pensilvanya'da inzivaya çekildim' diyor. Neden kendi ülkende, Sakarya'da, Bursa'da, Mekke'de, Medine'de inzivaya çekilemez miydin? Niye oralar değil de Pensilvanya?

KİMLERLE ARKADAŞLIK YAPIYOR?:
Dikkat edin Pensilvanya kimlerle arkadaşlık yapıyor? Pensilvanya, tarihi dine ve dindarlara zulümle geçmiş CHP ile yol arkadaşlığı yapıyor. Saidi Nursi'nin dirisine de ölüsüne de zulmetmiş CHP ile yol arkadaşlığı yapıyor. MHP ile yol arkadaşlığı yapıyor, Gezicilerle marjinal sol örgütlerle yol arkadaşlığı yapıyor. Dünyada Türkiye düşmanı kim varsa, hangi uluslararası medya, örgüt varsa, Pensilvanya onlarla yol arkadaşlığı yapıyor. Hoca efendi diyor ki 'Gece yarısı bir alüfteyi bir siyasetçiyi muhatap edeceklerdi. Engelledim.' Sen hocaefendi misin, istihbarat şefi mi?

PROPAGANDASI YAPILAN BAYRAK OLSUN:
Reklamımızı beğendiniz mi? Güzeldi değil mi? Bu millet bayrağına nasıl sahip çıkıyor gördünüz. Kalkmışlar bunu yasaklıyorlar. Neymiş, yasağa girermiş. Yeter ki diğer partiler de aynı şekilde buna yönelik propaganda yapsın. Propagandası yapılan bayrağımız olsun ya.

TWİTTER'IN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ:
Şimdi bakın uluslararası komplolar bu işin içinde. Çok ilginç. Bu Twitterlar falan var ya şimdi mahkeme kararı çıktı, Twitter falan hepsinin kökünü kazıyacağız. Efendim işte uluslararası camia şöyle der, böyle der, hiç beni ilgilendirmiyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin gücünü görecekler. Bunun özgürlükle alakası yok. Özgürlük birinin mahremine girmek değildir, özgürlük devletin sırlarını uluslarlararası yerlere, fitnelemek, sufle etmek değildir.

CHP DE HAŞHAŞİ:
Birilerine "haşhaşi" dedim. Ama bu CHP de haşhaşidir, aynen. Aynı yerde buluşuyorlar, ortak paydaları o. CHP Kur'an-ı Kerimleri toplatan değil mi, yakan değil mi, kitapları yasaklayan değil mi, Ezan-ı Muhammediyeyi aslına uygun olarak değil Türkçe okutan değil mi? Bu CHP tarihi boyunca başörtüsüne zulmetmedi mi?

KILIÇDAROĞLU OMURGASIZ:
Kılıçdaroğlu bir yerlerde gezerken gene öyle değişik değişik işaretler yapmış. Nasıl oldu bilmiyorum? Her işareti yapıyor. Çünkü göründüğü gibi olan değil, olduğu gibi görünen değil. Nerden ne gelirse toplarlayabilir miyim acaba diyen birisi. Omurgalı olmak lazım siyasette. Omurgasızdan bir şey olmaz.

"MECLİS'TE DERSLERİNİ ALDILAR"
'Seçim ortamında 4 eski bakanla ilgili hemen TBMM'nin toplanmasını ve fezlekelerin görüşülmesinin istediler. Bu konular seçimden sonra da görüşülebilirdi. 55 imza toplandı. Partimiz bunu Meclis Başkanlığı'na verdi. Dikkat edin, 17 Aralık'tan bugüne 3 ay geçmiş ne CHP ne MHP meclis araştırma önergesi vermedi ama biz verdik. Ne oldu? Dün Meclis toplantı yeter sayısında varlar ama iş oylamaya gelince hepsi kaçıp gitti. Yine aldınız mı dersinizi, tokadı yediniz mi? Dört eski bakanımız haklarında Araştırma Komisyonu kurularak aklanmak istedi. İftiralarla montajlarla milli irade hırsızlığı yapılmasın.

BABA OCAĞI GÜNEYSU'DA HALKA SESLENDİ
Başbakan Erdoğan, Bursa mitinginden sonra babaocağı Rize'nin Güneysu ilçesine geçti. Kendisini karşılayan hemşehrilerine seslenen Erdoğan, "Bu seçimden çok farklı bir güçle çıkmamız lazım. Buradan alacağımız güç, ne ana muhalefeti, ne yavru muhalefeti ne de Pensilvanya'yı bırakır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Din içinde paralel din kurmaya çalışıyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN