Şeyh Nazım Kıbrısi vefat etti

Giriş Tarihi: 7.5.2014 13:54 Güncelleme Tarihi: 7.5.2014 16:56

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Şeyh Nazım olarak bilinen 91 yaşındaki Nazım Kıbrısi'nin hayatını kaybettiği açıklandı.

Yakın Doğu Hastanesi (YDÜ) başhekimi Sevin Erkmen, KKTC'nin önde gelen dini liderlerinden Şeyh Nazım Kıbrısi'nin saat 13.30 itibariyle hayatını kaybettiğini açıkladı.

17 Nisan tarihinden beri YDÜ Hastanesi'nde tedavi gören Şeyh Kıbrısi'nin bugün hayatını kaybetmesi sonrası YDÜ Hastanesi basın açıklaması düzenledi. Hastane adına konuşan YDÜ başhekimi Sevin Erkmen, '17 Nisan'dan itibaren Şeyh Nazım Kıbrısi'nin sağlık durumunu birlikte izledik. Bize akut solunum yetersizliği nedeniyle Cengiz Topel Hastanesi'nden solunum cihazına bağlı olarak getirilmişti. Yapılan tüm tetkiklerinde bu solunum yetersizliğinin nedeninin enfeksiyon olduğu tespit edilmişti. Ayrıca büyük bir ekip tarafından takip edilmişti ve tedavi edilmişti. Fakat bu yapılan tetkiklerde kronik böbrek yetmezliği zemininde gelişen akut böbrek yetmezliği ve kronik karaciğer yetersizliğinin de olduğu görülmüştü hastada. Bütün bu durumlarına rağmen akut bir tedavi süreci geçirmiş, zaman zaman iyileşmeler gösterir, umut verir gibi olmuştu. Fakat bu 20 günlük süreç içerisinde 3-4 günden beridir yaşlılığının da etkisiyle gelişen organ yetmezliği nedeniyle yapılan tüm müdahalelere rağmen bugün saat 13.30'da aramızdan ayrıldı. Kendisine tanrıdan rahmet diler, Yakın Doğu ailesi olarak kendisine tanrıdan rahmet diliyoruz. Tüm İslam 'lemini ve ailesine başsağlığı diliyoruz' dedi.

17 Nisan tarihinde solunum yetmezliği şikayetiyle YDÜ Hastanesi'ne getirilen Şeyh Nazım Kıbrısi son zamanlarda gelişen akut böbrek yetmezliği ve kronik karaciğer yetersizliği nedeniyle yoğun bakımda tutuluyordu.

KKTC'de yaşayan ve Nakşibendi şeyhi olan Nazım Kıbrısi'nin dünyanın birçok ülkesinde müritleri bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şeyh Nazım Kıbrısi vefat etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN