Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'nun 7 kişilik A takımı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yedi kişilik yakın çalışma ekibi belirlendi. A takımına sürpriz isimler de girdi.

Giriş Tarihi: 4.9.2014 12:32 Güncelleme Tarihi: 4.9.2014 12:36
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 7 kişilik A takımında kimlerin yer alacağı netleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başdanışmanlarından Ertan Aydın, Davutoğlu'nun siyasi işlerden sorumlu başdanışmanı oldu. Siyaset bilimci olan Doç. Dr. Aydın, siyasi analiz ve çalışmalarıyla biliniyor.

Aydın'ın yanı sıra SETA Ankara'daki çalışmalarıyla tanınan Taha Özhan ile Hatem Ete de Davutoğlu'nun yedi kişilik A takımına Başdanışman olarak girdi. Özhan ve Ete, SETA çatısı altında yayınladıkları analiz ve yaptıkları çalışmaların yanı sıra AK Parti ve hükümetlerinin birçok adımına doğrudan katkı sunmuştu.

Davutoğlu'nun uzun yıllardır danışmanlığını yapan ve en güvendiği isimlerden biri olan Ali Sarıkaya, Davutoğlu'nun 7 kişilik A takımında yer alan diğer isim oldu. Başbakan Davutoğlu siyasete adım attığında yanına aldığı Sarıkaya'yı yanından hiç ayırmadı. Sarıkaya, yeni görevinde ilk fotoğrafını, Çarşamba günü Başbakanlık Merkez Bina'da düzenlenen çözüm süreci toplantısında yer alarak verdi.

Yine uzun bir süredir Başbakan Davutoğlu'nun basın danışmanlığını yürüten Osman Sert ile 2011'de Konya'daki seçim çalışmalarından beri Davutoğlu'yla birlikte çalışan İsmail Küçükbayrak A takımında yer aldı. Davutoğlu'nun özel kalem müdürlüğünü Seyit Ahmet Işkın yürütecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'nun 7 kişilik A takımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN