Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğduğu eve 'Başbakan' olarak girdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ziyaret ettiği Konya'nın Hadim ve Taşkent ilçelerinde halka hitap etti. Davutoğlu konuşmalarında şu mesajları verdi:

Giriş Tarihi: 8.9.2014
SORUMLULUĞUMUZ AĞIR:
Babam ve dedem rahmetliden aldığım talimat gereği bu topraklardan hiçbir zaman Hz. Hadimi'nin huzuruna gitmeden geçmedim. Yolumuz uzun, omzumuzda ağır sorumluluklar var. Bu sorumluluklar ancak Hz. Hadimi'den feyz alan Hadimlilerin, Hz. Mevlana'dan feyz alan Konyalıların duasıyla taşınabilir. 2009'da buraya gelen ilk Dışişleri Bakanı olduğum gibi, ilk Başbakan olarak buralara, bu dağların çocukları olarak gelmek de nasip oldu.

BİZE EMANET VERDİNİZ:
Yeni bir yola çıkıyoruz. Bize bir emanet verdiniz. Kalbiniz mutmain olsun, hiçbir namerde bu emaneti çiğnetmeyeceğim. Bu emanet bu al bayrakta tecessüm eden istiklaldir. Dünya alem bilsin ki, bu can bu tendeyken bu emanetin hakkını vermek için dua edeceğiz.

KONYA-ALANYA 2 SAATE İNECEK:
Türkiye'nin kaderi değişiyor. Buradan bir başka müjde vermek istiyorum. Ulaştırma Bakanımız Lütfi beyle helikopterle gelirken, Eyiste'ye yapılacak viyadüğü anlattı. Konya Alanya arasındaki yol, Taşkent'ten sonraki yol ayrımına kadar çift yönlü bölünmüş yol olacak. Daha sonra da Alanya'ya kadar. Konya-Alanya arası 2 saate inecek. Bu ne demek Alanya'ya gelen her turist, bu dağların arasındaki güzel insanları göreyim dediğinde yolu Toroslar'a çıkacak. Hz. Mevlana'yı ziyaret etmek isteyenler Hadim üzerinden Konya'ya inecekler.

'TEŞKİLAT' TURU
Hükümet kurma çalışmalarını tamamlayan ve güvenoyu olarak resmen göreve başlayan Başbakan Ahmet Davutoğlu, bu hafta parti içi çalışmalara ağırlık verecek. Davutoğlu, çarşamba günü AK Parti'yi 9 seçimdir zirveye taşıyan Genel merkez'deki birimleri tek tek gezecek, çalışmalar hakkında brifing alacak. Davutoğlu'nun Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop başkanlığındaki Seçim İşleri'nden ve Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu başkanlığındaki Teşkilat Başkanlığından alacağı brifinglerde 2015'teki genel seçimlere ilişkin atılacak adımlar da gündeme gelecek. AK Parti'de il, ilçe ve beldelerin kongre süreci ise haftaya başlıyor. Bu kapsamda delege seçimleri önümüzdeki ay yapılacak. Kasım ve Aralık ayında ilçe ve belde kongreleri yapılacak Şubat ayına kadar ise il kongreleri tamamlanmış olacak. AK Parti'nin 5.Olağan Kongresi'nin ise gelecek yıl Eylül ayında yapılması planlanıyor.

DAVUTOĞLU DOĞDUĞU EVDE
Başbakan Ahmet Davutoğlu, doğum yeri Taşkent'te dün toplu açılışlara katıldı. Hemşehrileriyle bir araya gelen Davutoğlu, doğduğu evi bu kez Başbakan olarak ziyaret etti. Davutoğlu'nun bu ziyaretinde ise sadece SABAH vardı. Ziyaretçileri, Davutoğlu'nun uzun süre aynı evi paylaştığı yengesi Gülşen Davutoğlu karşıladı. Komşuları, Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu'na kır çiçekleri takdim etti. Bir süre komşuları ve akrabalarıyla sohbet eden Davutoğlu, baklava ikramında bulundu. Sıcak bir aile ortamında geçen ziyarete Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'nun yanı sıra oğlu Mehmet Davutoğlu, kızı Hacer Büke de katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğduğu eve 'Başbakan' olarak girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN