Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Bakanlığı'na yeni atama

Sağlık Bakan Yardımcılığı'na Erkan Kandemir'in atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Giriş Tarihi: 1.10.2014 08:09 Güncelleme Tarihi: 1.10.2014 16:51
Sağlık Bakan Yardımcılığı görevine 2011 yılından beri bu görevi sürdüren Agah Kafkas'ın yerine Erkan Kandemir atandı. Atama kararı bugün Resmi Gazete'de yayımlandı.


HEM MÜHENDİS HEM SOSYAL BİLİMCİ

Erkan Kandemir, 1981 yılında İstanbul-Üsküdar'da doğdu. İnşaat Mühendisi olan Kandemir aynı zamanda siyaset bilimi alanında İngiltere'de Kingston ve Kings College üniversitelerinde iki master programını tamamlamıştır. Siyaset kökenli olan Kandemir birçok sivil toplum kuruluşu çatısı altında çalışmalar yapmış ve 2009-2012 yılları arasında İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürütmüştür. Kandemir 2014 yılında Başbakan danışmanlığı görevine getirilmiştir. Erkan kandemir evli ve bir çocuk babasıdır.


EN GENÇ BAKAN YARDIMCISI

Kandemir'in süpriz bir karar ile saglık bakan yardımcılığı görevine getirilmesinde hem mühendislik hem sosyal bilimler hem de siyasi alandaki faliyetlerinin etkili olduğu belirtiliyor.

Kandemir'in hedefinde saglık Bakanlığındaki sosyal projeleri hızlandırmak, bürokrasiyi daha etkin çalışır hala getirmek ve özellikle de hükümetin büyük önem verdigi ve sağlık alanında bir reform olarak değerlendirilen şehir hastaneleri projelerinin kısa bir sürede hayata geçirilmesi var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Bakanlığı'na yeni atama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN