Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet Bahçeli Tunceli'ye gidiyor

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 28 Kasım 2014 günü Tunceli'ye gidecek.

Giriş Tarihi: 26.11.2014 12:28 Güncelleme Tarihi: 26.11.2014 13:03
Devlet Bahçeli Tunceli'ye gidiyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı yazılı açıklamada, '28 Kasım 2014 günü Tunceli'de bulunarak, Tuncelili kardeşlerimi ve Tunceli Valiliği'ni ziyaret etme kararını almış bulunmaktayım' dedi.

DAVUTOĞLU, ŞAHSIMA MEYDAN OKUMUŞTUR

Bahçeli açıklamalarını şöyle sürdürdü:

"Davutoğlu aklınca şahsıma meydan okumuş ve bilhassa cesaret hatırlatması yaparak düşüncelerimi Tunceli'de söyleyip söylemeyeceğimi kurnaz ve sinsi bir üslupla sorgulamıştır. Sayın Başbakan ve onun gibi düşünen yandaş çevrelere hassaten ve özellikle belirtmek istiyorum ki, Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'nin tamamında siyaset yapacak yeterliliğe, güce ve kucaklayıcı hasletlere sahiptir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket'e yürekli ve cesur olmak konusunda parmak sallayıp tavsiyelerde bulunmak isyankarlarla amaç birliği yapan Davutoğlu'nun harcı olmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi için Tunceli'nin diğer vilayet ve vatan köşelerimizden hiçbir farkı yoktur. Tuncelili vatandaşlarımız Türk milletinin eşit, onurlu ve ayrılmaz birer parçalarıdır.

TUNCELİ'DE OLACAĞIM

Davutoğlu'nun Tunceli'ye ayrımcılığı özendiren bir anlam yüklemesi bölücülüğün numune bir yorumu ve yansımasıdır. Başbakan Davutoğlu'nun Tunceli'ye gidip gitmeyeceğimiz konusundaki merakı da hastalıklı bir noktaya gelmiştir. Bu aşamada bize düşen Davutoğlu'nun merakını gidermek ve ateşini düşürmektir. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, 28 Kasım 2014 günü Tunceli'de bulunarak; Tuncelili kardeşlerimi ve Tunceli Valiliğini ziyaret etme kararını almış bulunmaktayım. Tunç yürekli kardeşlerimin yaşadığı Tunceli'de, bugüne kadarki düşüncelerimi, fikirlerimi ve kanaatlerimi bir kez daha kararlılıkla paylaşmak istiyorum. Başbakan Davutoğlu bilmelidir ki, Milliyetçi Hareket Partisi, şehit kanıyla sulanmış vatan topraklarının her yerinde, her karışında, her yöresindedir. Bunun için özel bir cesaret sahibi olmaya da gerek yoktur. Davutoğlu 'dün Tunceli'de, yarın Tunceli'de, bir sene sonra, on sene sonra, yüz sene sonra Tunceli'de olacağını' söylemektedir.

ANKARA'DAKİ SÖZLERİMİ TEKRARLAYACAĞIM

Başbakan bilmiyorsa kendisine ikazen hatırlatırım ki, Türk milleti Tunceli'nin de bir parçası olduğu son yurdunda tam bin yıldır kardeşçe yaşamaktadır ve ebediyete kadar da bu devam edecektir. Tunceli'ye ecdat yadigarı kutlu kardeşlik mirasını daha da güçlendirmek için gideceğim. Tunceli'de kucaklaşmak, özlem gidermek, fitne ve fesat tohumlarını çürütmek için olacağım. Ve yüksek dağların üzerinde bir kartal yuvası gibi duran Tunceli'de Türkiye'nin bekası, Türk milletinin birlikte yaşama iradesine destek vermek için bulunacak, Ankara'daki sözlerimi tekrarlayacağım."

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU, "BUNLARI TUNCELİ'DE SÖYLE" DEMİŞTİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında "Seyit Rıza teröristtir" diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye cevap verdi: "Git bunları Tunceli'de söyle."

Davutoğlu dünkü grup toplantısında, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin, Dersim isyanı ile ilgili konuşmasına tepki göstermişti.

Bahçeli, grup konuşmasında, "Dersim tartışması bize göre, bu sayfa bir daha açılmamak kaydıyla ilelebet kapanmıştır. Bundan sonra Davutoğlu, ilk fırsatta Tunceli'nin ismini Dersim olarak değiştirecek kendi ismini de Ahmet Rıza olarak değiştirebilecektir." demişti.

"GİT BUNLARI TUNCELİ'DE SÖYLE"


Davutoğlu, Bahçeli'nin ihanet kelimesini çok kolay kullandığını söyleyerek, MHP Lideri'ne, "Cesaretin varsa git bunları Tunceli'de söyle" diye seslendi.

"Kendisine hatırlatmıştım. Dersim'de suçlu suçsuz değerlendirilir. 13 Bin kişinin öldürüldüğü her tür silahın kullanıldığı bir vaka varsa ve ondan çok değil 5 sene sonra aynı devlet zihniyeti eğer Bahçeli'nin lideri rahmetli Türkeş, önemli kişilere tabutluklara koymuşsa Kazım Öçal aynen bugün Bahçeli'nin kullandığı tavrı söylemişse hangi zihniyete sahip çıkıyorsunuz? Tek parti dönemine sahip çıkmak size mi kaldı? Tunceli Türkiye'nin bir vilayeti mi şüphesiz evet. Siz bütün Türkiye'ye hitap ediyor musunuz? Cesaretiniz varsa gidin bunu Tunceli'de söyleyin ve dönün o halka deyin ki o öldürülen 13 bin kişi vatan haini idi deyin onların torunlarının yüzlerine bakarak söyleyin bakalım oraya girebilecek misiniz? Ben 10 yıl sonra da orada olacağım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet Bahçeli Tunceli'ye gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN