Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savcı’dan Ahmet Şık’a faşizan dersi

Giriş Tarihi: 15.12.2014 15:06 Güncelleme Tarihi: 15.12.2014 15:40
Savcı’dan Ahmet Şık’a faşizan dersi

Paralel yapıya yönelik operasyonda bazı gazetecilerin gözaltına alınması üzerine "Cemaat'in bugün yaşadığının adı da faşizmdir” çıkışı ile gündeme gelen ODATV davasının sanığı gazeteci Ahmet Şık’a Cumhuriyet Savcısı Kurtuluş Tayanç Çalışır’dan ders gibi bir cevap geldi.

Ekrem Dumanlı'nın gözaltına alınması üzerine "Cemaat'in bugün yaşadığının adı da faşizmdir" çıkışı ile gündem gelen ODATV davasının sanığı gazeteci Ahmet Şık'a Cumhuriyet Savcısı Kurtuluş Tayanç Çalışır'dan ders gibi bir cevap geldi. Hakim ve Savcıların görüşlerini yazdıkları kapalı devre yayın yapan Adaletgündemi.net isimli internet sitesinde "Ahmet Şık'a soruyorum" başlıklı bir yazı kaleme alan Savcı Çalışır, "Kumpasla mücadele edilmesinin nesi faşizmdir" dedi. Savcı Çalışır şunları yazdı:

SENİN GİBİ İNSANLARA YAPILANIN HESABINI SORMAK FAŞİZANLIK MI?

"Sana ve senin gibi değerli insanlara yapılanlar hukuksuzsa, bu hukuksuzlukların hesabının yargı organlarınca adalet önünde sorulmaya çalışılmasının nesi faşizm oluyor, söyle de biz de bilelim. (Aramalar ve gözaltılar sırasında ve sonrasında hukuk kuralları çiğnenirse ancak o zaman gerekçenizle birlikte eleştirmeniz yerinde olurdu.)
Operasyon sosyal medyayı salladı

ÖNEMSİZLEŞTİREMEZSİN

Paralel yapının sorumlusu olduğu iddia edilen hukuksuzluklar, yeryüzünün gördüğü en büyük hukuksuzluklardır ve en az bin tane watergate skandalından daha büyük hukuk ve dinleme skandallarıdır. En yetkili kişilerin de adına "Kumpas" dediği hukuksuzluklarla sonuna kadar etkili şekilde mücadele edilmesinin nesi faşizm oluyor, söyle de biz de bilelim. Bu mücadeleyi sırf mevcut iktidar istedi diye mi önemsizleştirmeye çalışıyorsunuz?Paralel yapının sorumlusu olduğu iddia edilen hukuksuzluklarla mücadele edilmesini istemiyor musunuz?

Paralel yapının sorumlusu olduğu iddia edilen hukuksuzluklarla ilgili olarak kendi adınıza konuşabilir ve hatta herhangi bir yakınmada bulunmayabilirsiniz. Bunu demokrasi şovuna da dönüştürebilirsiniz. Dahası, "Bakın ben ne kadar demokratım, hoşgörülüyüm, hasmıma bile düşman olmuyorum" manasına gelen sempati devşirme çabasına da girebilirsiniz. Ancak, diğer mağdurlar adına paralel yapı lehine açıklamalarda bulunmaya hakkınız yoktur. Başkalarının insan onuru, gün ışığı hakkı, özgürlüğü, acısı ve mağduriyeti üzerinden bol keseden hoşgörü masalı okuyamazsınız. Okusanız da demokrasi kahramanı olamazsınız.

Ekrem Dumanlı'ın unutmak istediği manşetler

SİZE TAVSİYEM

Size tavsiyem; hukuksuzluklara karşı mücadeleyi kim yaparsa yapsın, bu mücadeleyi desteklemenizdir.Size yapılan hukuksuzlukların, bu hukuksuzlukları yapanlar lehine savunma aracı haline dönüştürülmesine karşı algı ve bilincinizi bileyerek, kimsenin yaptığı hukuksuzlukları kendi lehine savunma aracı olarak devşirmesine izin vermeyiniz. Demokrasi kahramanı olmaktansa, adaletin tecellisi için çaba gösteriniz. İnsan hak ve özgürlüklerinin korunması ve adaletin tecellisi, sizin sistem için yüzeysel siyasi kutuplaşmalarınızdan daha önemlidir. Bu önemi kavrayıp, içselleştirdiğimiz gün halkımız hukuk felaketleriyle karşılaşmayacaktır. Bununda mı farkında değilsiniz?

'Gözaltılar gazetecilik faaliyeti nedeniyle değil'

EKREM DUMANLI BÖYLE GÖZALTINA ALINDI - TIKLAYIN

PARALEL OPERASYONU TWİTTER'I SALLADI - TIKLAYIN

FETHULLAH GÜLEN LİSTEDE VAR MI - TIKLAYIN

MAHKEME 'ÖRGÜTSEL YAPI' DEDİ - TIKLAYIN

GÜLEN'İ İLK KEZ AÇIĞA DÜŞÜREN OPERASYON: TAŞHİYECİLER - TIKLAYIN

BAŞSAVCI'DAN OPERASYON AÇIKLAMASI - TIKLAYIN

GÖZALTINDAKİ EN DİKKAT ÇEKEN İSİM - TIKLAYIN

TAYYAR DUMANLI'NIN NEDEN BİNADAN ÇIKMADIĞINI AÇIKLADI - TIKLAYIN

SAMANYOLU GRUBU BAŞKANI HİDAYET KARACA GÖZALTINDA - TIKLAYIN

ESKİ EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

İŞTE PARALEL YAPININ BİAT MEKTUPLARI - TIKLAYIN

ÇOCUK KANALINDA OPERASYON ANLARI - TIKLAYIN

PARALEL ÇETENİN VİP DİNLEME LİSTESİ YAYINLANDI - TIKLAYIN

İLAÇTA PARALEL VURGUN - TIKLAYIN

MEHMET METİNER OPERASYONU BÖYLE DEĞERLENDİRDİ - TIKLAYIN

MEHMET DOĞAN'A YAPILAN ZULÜMDÜ - İZLE

MEHMET METİNER OPERASYONU YORUMLADI - İZLE

FETHULLAH GÜLEN'İ İLK KEZ AÇIĞA DÜŞÜREN VAAZ - İZLE

HAKAN ŞÜKÜR ZAMAN BİNASINA GİTTİ - İZLE

EKREM DUMANDI GÖZALTINA ALINDI - İZLE
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savcı’dan Ahmet Şık’a faşizan dersi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN