Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'daki şok ölümle ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı

denilen ancak suikast olduğu şüpheleri giderek artan mühendisi 'in ölümüyle ilgili yeni fotoğraflar ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 24.12.2014 16:04
ASELSAN'daki şok ölümle ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı
mühendislerinin şüpheli ölümleri hep tartışıla gelmiş, suikast iddiaları gündemi uzun süre meşgul etmişti.

ÖLÜMÜ TARTIŞMA KONUSU OLMUŞTU

Milli tank projesinin sahibi olan ASELSAN mühendisi 'in 2006'da gerçekleşen ölümünde de benzer tartışmalar yaşanmıştı. Başbilen'in ölümü ailesinin açıklamaları ve basında çıkan yüzlerce "suikast" haberine rağmen aydınlatılamayarak resmi kayıtlara "" olarak geçmişti.

ASELSAN DÜNYA DÖRDÜNCÜSÜ OLDU - TIKLAYIN

MİLLİ TANK PROJESİNDE ÇALIŞIYORDU

Milli Tank'ın yanı sıra, suikast silahı Kanas, gece görüş dürbünleri ve F-16 projelerinde çalışan ASELSAN mühendisi Başbilen, 5 Ağustos 2006'da aracında boğazı ve bilekleri kesilmiş halde bulunmuştu.

TANITIM GÜNÜ ÖLDÜ

ELEKTRİKLİ ARAÇLARA ASELSAN DOPİNGİ - TIKLAYIN

Hüseyin Başbilen'in ölümü, Milli Tank'ı tanıtacağı güne denk geldi. Bu tesadüf de ölümü üzerindeki cinayet şüphesini kuvvetlendirdi.

BOĞAZI DA BİLEĞİ DE KESİK

ŞOK FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Görüntüler, olayın "intihar" olma ihtimalini iyice zayıflatıyor. Fotoğraflarda, ASELSAN mühendisi Başbilen aracında boğazı ve bilekleri kesilmiş halde görülüyor. Resmi kayıtlara "intihar" olarak geçen olayla ilgili bu şok fotoğraflar, "Bir kişi hem boğazını hem bileklerini nasıl kesebilir" sorusunu akla getiriyor.BABASI: İNANÇLI BİR İNSANDI

İŞTE SIRRI ÇÖZECEK DELİL - TIKLAYIN

Sır dolu ölümü aydınlatılamayan ASELSAN mühendisi Başbilen'in babası Vehbi Başbilen, daha önce basında çıkan açıklamalarında, dosyaya bakan ilk savcının ilginç bir tavır takınarak, kendisini makamından kovduğunu söylemişti. Oğlunun intihar edecek bir durumunun olmadığını kaydeden Vehbi Başbilen, "İnançlı, yardım sever, Allah korkusu olan, hiçbir kötü alışkanlığı olmayan bir insandı. Hayat doluydu. Yaşamı seven birisiydi. İntiharın büyük bir vebal olduğunun farkındaydı" demişti.

İLK ÇİP FABRİKASI ASELSAN'DAN - TIKLAYIN

Kaynak : Vahdet
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASELSAN'daki şok ölümle ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN