Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan TÜSİAD'a tepki! Madem muhatabınız değilim...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer’in sözlerine tepki göstererek “Madem biz muhatap değiliz, bundan sonraki davetlerine katılmayız” dedi.

Giriş Tarihi: 30.12.2014 10:13 Güncelleme Tarihi: 30.12.2014 10:17
Erdoğan'dan TÜSİAD'a tepki! Madem muhatabınız değilim...
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer'in"Cumhurbaşkanı devletin başıdır, TÜSİAD'ın muhatabı değildir" sözlerine tepki gösterdi. Erdoğan, "Madem biz muhatap değiliz, bundan sonraki davetlerine katılacak bir muhatap bulurlar" dedi.

Niye çark ettiniz!

"TÜSİAD'IN MUHATABI CUMHURBAŞKANI DEĞİLDİR"

TÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer, dün yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanı devletin başıdır. TÜSİAD'ın muhatabı zaten cumhurbaşkanı değildir, TÜSİAD'ın muhatabı başbakandır. Bizim çalışma alanlarımızla ilgili bakanlardır. Bizim ilişkilerimiz artık Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil eden devletin başı ve Türkiye'nin özgür, bağımsız, etkili bir iş dünyası örgütü ilişkisidir." demişti."MADEM MUHATAP DEĞİLİZ..."

Dinçer'in bu sözleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaretinde gündeme geldi. Erdoğan bu sözlerle ilgili olarak bundan sonra TÜSİAD'ın davetlerine katılmayacağı mesajını verdi. Erdoğan'ın "Madem muhatap biz değiliz, bundan sonraki davetlerine katılacak bir muhatap bulurlar" sözlerini toplantı sırasında salonda bulunan isimlerle paylaştığı öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan TÜSİAD'a tepki! Madem muhatabınız değilim...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN