artık resmen aranıyor

soruşturmasında, terör örgütü kurmak ve yönetmekle suçlanan hakkında çıkarılan 'tutuklanmak üzere yakalama kararı', Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sistemine de girdi

Giriş Tarihi: 11.1.2015
Fethullah Gülen artık resmen aranıyor
lanma soruşturması kapsamında, "silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek" suçundan İstanbul 1. Sulh Ceza Hâkimliği'nce hakkında çıkarılan "tutuklanmak üzere yakalama kararı" Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sistemine girdi.

İŞADAMINA 1 MİLYON TL'LİK PARALEL KUMPAS - TIKLAYIN

KIRMIZI BÜLTEN...
Emniyet Genel Müdürlüğü, Gülen ile ilgili 81 ilde ve sınır kapılarında 'arama-yakalama' kararının uygulanması talimatını verdi. Gülen'in yakalanması amacıyla resmi başvuru yapan mahkemeye, "Türkiye'de yok" cevabı veren Emniyet Genel Müdürlüğü, Gülen ile ilgili arama ve yakalama kararını sistem üzerinde güncelledi. Pensilvanya'da yaşayan Gülen'in GBT sorgulamasına da aynı karar işlendi. Gülen ile ilgili çıkarılması konusunda ise dosya Adalet Bakanlığı'na iletildi ve gerekli çalışmalar tamamlandı. ABD'den iadesi talep edilecek Fethullah Gülen için kırmızı bülten çıkarılması amacıyla gelecek hafta Interpol'e başvurulacak.

ARINÇ: İHANET İÇİNDE OLANLARI AFFETMEYİZ - TIKLAYIN

ÖRGÜT KURUP YÖNETMEK
Paralel Örgüt'e yönelik 14 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirilen Tahşiyecilere kumpas soruşturmasının 1 numaralı şüphelisi Fethullah Gülen hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine 1. Sulh Ceza Hâkimliği'nce, 19 Aralık 2014 tarihinde "Terörle Mücadele Kanunu'nun 1. ve 7. maddeleri kapsamında, örgüt kurarak yönettiği yönünde kuvvetli suç şüphesinin bulunduğu, şüphelinin 10 yılı aşkın süredir yurtdışında ikamet ettiği, bir daha ülkeye dönmediği, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşadığı dikkate alınarak şüpheliye ulaşılamaması ve savunmasının tespitinin mümkün olmaması nedeniyle terör örgütü kurma ve yönetme suçundan CMK 94. ve 100. maddeleri uyarınca hakkında yakalama kararı" çıkarılmasına karar verilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethullah Gülen artık resmen aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN